| anonim_4396 a întrebat:

Acum, sincer, am auzit multe absurditati din partea mai multor culturi dar azi am vazut un la populare care m-a facut sa rad. Spoiler alert:da, e vorba de crestini.Frate,nu sunt atee sau agnostica, dar nici nu cred ca daca stau pana maine si ma rog o sa iau testul' la mate fara sa invat nimic.Am vazut o intrebare ca o alta fata care injura si fumeaza si nu merge la biserica a trecut la mate si opusul ei(ingersaul de pe umarul drept, bisericos si bun)nu a trecut.Sincer,nu am ramas corigenta la nimic, am avut doar medii de 9 si 10(problem?), si am injurat mai rau decat va imaginati, am copiat si cred ca tocmai ieri am scos-o pe colega mea cu o corigenta la istorie.
Sincer acum, chiar credtei ca daca nu invatati, dar va rugati, dintr-o pocnitura de degete o sa aveti tot?
Daca Dumnezeu exista sau nu, lumea asta e condusa de ceva numit LOGICA!
A auzit cineva de aici de ea?
Daca o informatie nu o auzi, nu o sa apara magic in capul tau, si nici creionul nu o sa inceapa magic sa sa scrii singur.
Daca fata aia a trecut, s-a ocupat de materia aia cel putin 5 minute sa-si faca o fituica, de aia a trecut.Nu de noroc.
Hai ca am ras destul azi

31 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Chiar ca ai ras destul azi! Du-te la culcare, ca de atata ras ai inceput sa o iei pe aratura laughing

| LolNope a răspuns (pentru noktambul):

Nu,pe aratura am luat-o de mult,acum doar scot cartofii din pamant(wtf did you just read?)
Si nu, nu am ras destul.
Mai vreau, e ca heroina :->

| noktambul a răspuns (pentru LolNope):

Mai vrei ce? Dureri menstruale? Bube la kur? Suna, fato, la 112, daca e asa grav.

| LolNope a răspuns (pentru noktambul):

Ras,mai...
La ce te gandesti tu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu vezi ceva logic in biblie? daca ai gandi logic ai fi cel putin agnostica sa nu spun atee, esti la fel de crestina ca aia cu rugaciunile diferenta e ca tu incerci sa gandesti logic, explicami logic cum au intrat toate animalele in barca lui noe de la purec l dinozaur?

| Purec a răspuns:

1. Iti bati joc de limba romana sad trist sad
2. Cine naiba a zis ca daca te rogi iti baga God toata matematica in cap?
3. indiferent de notele care le ai, daca esti prost, tot prost ramai
4. Nu inteleg cat de cretini au fost aia de ti-au dat tie numai 9 si 10
5. Cred ca esti facuta la bautura sad
6. Nu toti cretinii trebuie sa aiba internet

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

Ray tu iar ai ceva cu mine? ti-am zis ala e PURIC, Purec sunt eu. si nici nu recunosc ca am fost pe barca.

| adyth a răspuns:

OMFG! Inca un kid care e strain in tara lui. De atata english nu mai stii sa vorbeste romaneste.
In rest, you have a point.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Purec):

Omul a ajutat mult in evolutia purecilor? ba chiar uni purici siau gasit niste locuri foarte intime omului in natura fiecare se ajuta chiar daca nu doreste ce ironie e evolutia

Răspuns utilizator avertizat
| Nuvăsufăr a răspuns:

Logica nu are putere aici.

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am inteles ce ai vrut sa zici. Lasa netul si pune mana pe Abecedar!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Purec):

Ca purici au evoluat asta am scris

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar ai dat-o in bara sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Purec):

Fara suparare sa nu te superi, romanii sunt tari in gura si mamaligari in fapte daca mas urina pe steagul vostru as fi vedeta da ca scriu gresit tu ma critici cu gura

| anonim4565 a răspuns:

Pai unii asa cred ca iaca nu fac nimic rau si ma rog si iau 10
fals
Dz doar aminteste nu spune asa daca tu nu faci nimic
omul trebuie sa-si faca si el partea lui ca si El isi face partea Sa

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

A luat-o razna neuronul?

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cati ani ai si de unde esti?

| LolNope a răspuns (pentru anonim_4396):

Um...
Bine,nu am zis ca are logica sa cred,nuam zis ca are rationament,insa daca mie imi place sa cred,de ce te doare pe tine?
Nu cred ca asa ceva se poate intampla,insa eu prefer sa cred fiindca mi se pare... nu normal, nu logic si nu rational.
Daca eu iti respect alegerea de a fi ateu/atee, tu de ce nu poti accepta alegerea mea de a fi crestina?

| LolNope a răspuns (pentru Purec):

Bine,acum ca am revizuit intrebarea, imi pare rau pentru greselile facute.
Nu am fost prea atenta cand am scris intrebarea si imi cer scuze.
Te rog sa ma crezi ca nu am numai 9 si 10 degeaba(ma rog,germana si tehnologia sunt degeaba, dar asta e o alta poveste).
Da, stiu ca de note poti sa ai doar 10 si sa fi prost,nu zic ca as fi proasta,daca voi ma considerati asa,nici inteligenta ca sa merg la MIT, insa notele pe care le am sunt muncite.
Deci prin ce mod misterios ti-ai dat tu seama ca sunt facuta la bautura?
Sau, cu ce te-am jignit ca sa poti spune asta?

| LolNope a răspuns (pentru FortaUniversului):

1.Sunt multi care au spus-o, stiu ca e o babisma proasta.
2.Din ce afirmatie de-a mea de mai sus ai dedus ca sunt fara pic de cunoastere pe fundal? Sau de ce crezi ca sunt ignoranta?
3. Daca zici tu...
Intr-adevar,este adevarat,asa fac majoritatea ateilor, insa eu am vorbit referindu-ma la cineva civilizat care nu ar pangari credinta altuia.
In legatura cu post-scriptul, este un nume de clasa a 7a, chiar atunci l-am pus, dar care este problema ta cu el? Crezi ca ceea ce raspund are vreo legatura cu numele meu?

| Purec a răspuns (pentru LolNope):

Hai ca sa iti si explic:

1. Ma simt jignit atunci cand cineva nu stie sa scrie in limba romana? iti bati joc de tara in care se intampla sa traim amandoi!
Esti facuta la bautura pentru ca:

1.ai un nick al naibi de ciudat
2.nimeni nu a zis ca daca te rogi la God si nu inveti o sa te ajute sa iei 10 ( nici cel mai obsedat crestin nu cred ca ar afirma asta)
3Nici la a doua incercare nu ai putut sa respecti limba romana
5.sincer imi pare rau ca te-am jignit, nu imi sta in caracter, dar intrebarea ta ti-a degradat profund imaginea happy
4 ai recunoscut ca ai ras de alti semeni, deci esti o pacatoasa!
6. te intreb si eu ceva? cati ani ai?

ps: daca ai observat ca am pus intai 5 si apoi 4 sa stii ca nu am gresit tongue pun pariu ca atunci cand ai citit te gandeai sa imi atragi atentia si sa te razbuni nu? iar esti pacatoasa tongue

| Zekrom a răspuns (pentru anonim_4396):

Pfff...De la purec la dinozaur? Dinozaurii, din cate stiu nu mai existau cand au aparut oamenii

| LolNope a răspuns (pentru Purec):

Ca sa iti raspund intai la PS,nici nu am observat, de obicei nu prea observ detaliile. Pacacatoasa stiu ca sunt, nu e nevoie sa-mi mai zica si altul.
1.Am mai spus-o si o mai spun o data:imi pare rau pentru toate greselile gramaticale pe care le-am facut in intrebare(sau raspunsuri) si voi fi mult mai atenta data viitoare. De obicei nu scriu ca o analfabeta, dar mai am si eu momente(cand am venit pe site aveam niste intrebari scrise pe pasareasca de chat).
2.Nick-ul l-am facut in urma unei intrebari, si nu am putut sa-l schim la loc pentru ca era altcineva d33a de mai mult timp.Si totusi,daca mie-mi place, care e problema ta cu el? Nu te uita la nick, uita-te la raspuns.
3. Uita-te la o intrebare de la "Populare"si acolo gasesti specia.Te rog sa te chinui sa citesti intrebarea mea din nou si sa vezi ca nu am afirmat asta.
4.Scuza-ma,dar chiar nu am facut nici o greseala.De unde vin eu, asa se vorbeste(Bucovina). Poti sa-mi arati greseala ca sa o pot evita pe viitor?
5.Imi pare rau pentru intrebare, o sa fiu mult mai atenta pe viitor, o sa incerc sa imi restabilesc imaginea(nici nu stiam ca aveam unastraight face )
6.Din "vastele" mele cunostinte religioase,toti suntem pacatosi,nu e nici un om fara de pacat.Da,am ras de alti oameni,fac asta cam des, nu-ti fa griji, sunt chestii mai rele de facut...
7.14 ani.Tu cati ani ai?

| Purec a răspuns (pentru LolNope):

Hmmm daca ai doar 14 ani e bine. Nu stiu de ce faptul ca ai fi din Bucovina ti-ar afecta limba romana, dar trec peste asta. Nu era vorba de regionalisme daca asta credeai. Imi pare rau ca te-am jignit,. Multi inainte!

| LolNope a răspuns (pentru Purec):

Multumesc, si tie la fel.Stiu ca nu era vorba de regionalisme, dar sunt unele formulari care se folosesc in unele zone ale tarii si in altele nu.

| Polaris a răspuns:

Tipă de 12 ani, mare filozoafă a clasei, ce-și împărtășește o părere neinteresantă la o categorie și mai neinteresantă. Ce... neinteresaaant.

| ayase a răspuns (pentru LolNope):

Sigur ai 9 si 10 la scoala? thinking Adica daca ai 14 ani ar trebui sa stii ca regionalismele inseamna cuvintele dintr-o limbă existente numai într-o anumită regiune, caracteristice numai pentru un anumit grai.

| LolNope a răspuns (pentru ayase):

Stiu ce inseamna regionalismele...

| ayase a răspuns:

Si atunci cum explici asta:„Multumesc, si tie la fel.Stiu ca nu era vorba de regionalisme, dar sunt unele formulari care se folosesc in unele zone ale tarii si in altele nu. "? (Tu ai spus propozitia si fraza asta)