| mrbison a întrebat:

Acuma 8-9 ani am pus o fata sa semneze cu sange din degetul ei, pe scurt am scris daca mai inselat sa lucrezi 2 ani pentru mine. dupa 6 ani am prizat cocaina in Italia, dupa 2 saptamani am innebunit, auzem multe voci si printre ele ma facea ca sunt Anticristul si vrea sa ma arda ca o vrajitoare. multe s-au intamplat si a tinut cred ca un an de zile pana mam refacut ca am luat pastile dar cel mai important lucru e ca am vazut si am simntit sfarsitul lumi in mai multe realitati paralele sau alte pamanturi din alte sisteme solare. m-a vizitat sarpi, insecte si altele dar si demoni, draci si multi oameni si isus hristos de nenumarate ori. in viata mea s-a intamplat multe coicidente si am intalnit multe persoane cu nume religios de familie. intrebarea e poate fi posibil ca toate cele biblice sa fie in capul si in sufletul unui om?

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Și prin oprimarea altora (episodul cu fata) și prin droguri dai acces demonilor în viața ta.De aceea a murit Mântuitorul Hristos în locul nostru pentru a învinge puterea lui Satan și a demonilor și a ne dărui și nouă victoria și eliberarea dacă vrem să le primim. Dacă alegem să ne dăruim viața Mântuitorului și ne cerem iertare pentru păcatele pe care le-am făcut EL ne înfiază și ne dă autoritatea să poruncim tuturor demonilor să plece de la noi și ei vor pleca.Viața în libertatea lui Hrisos e cea mai bună.

| DeyCj a răspuns:

Personal nu cred că întrebarea ta are legătură cu categoria religie ci cu categoria de parapsihologie. Exact cum e scris opus psihologiei specialiștii în acest domeniu te pot consilia și ajuta să treci peste cele întâmplate.
Personal nu cred că e o patologie ci pur și simplu(dacă e real ce ai descris) e vorba de accesarea fără să- ți dai seama a astralului. Oamenii „open minde" s-au obișnuit cu aste de mult, le ignoră și își văd de viața normală.
Depinde de tine dacă ai capcitatea de a selecta ceea ce auzi, visezi și vezi.Identificându-le îți dai seama ce este și cum să le eviți. DACĂ știi ce să faci fă; DACĂ nu nu risca.Lucru cu entitățiile din astral nu e un lucru ușor mai ales dacă nu ești suficient de pregătit spiritual și nu cunoști nici măcar un pic de tehnică de manipulare a energiilor sau nu poți identifica codul aurelor energetice ale entităților de acolo.
E o chestie foarte complexă și trebuie să treci prin multe etape până să ajungi la nivelul ăsta de cunoaștere și implicit evoluție spirituală.

| SG1995 a răspuns:

Ne intrebi cumva daca ai haluginat? Da, raspunsul e afirmativ.

Răspuns utilizator avertizat
| gratargratar a răspuns:

Drogurile sunt o creatie REA a omului. Nu planta in sine e rea, ci faptul ca omul s-a gandit sa faca o substanta concentrata din acele plante pentru a se simti el "bine".
Ideea este ca, drogul fiind rau, nu are nimic in comun cu Dumnezeu. Deci cand tu spui ca l-ai vazut pe Iisus, de fapt nu l-ai vazut pe El.
Cand tu faci lucruri rele, diavolul capata drepturi asupra ta. El este cel care, profitand de efectul halucinogen al drogului, iti induce orice vrea el. Deci dracul se foloseste de droguri. Este ceea ce multi nu stiu - ca in spatele reactiilor fiziologice este o forta care le coordoneaza, profitand de ceea ce tu deja ai declansat.

E greu sa te lasi de droguri, dar e posibil. In crestinism asceza preceda mereu contemplatiei. Adica inainte de a canta la pian, trebuie sa-l cari. Aici vorbim de post, rugaciune, infranare, fapte bune etc. Ani si ani... e un urcus. Faptul ca tu incerci sa o iei pe scurtatura, denota ca nu-l cauti pe Hristos ci cauti slava ta proprie, adica tu te crezi mai special decat ceilalti.

Calea ortodoxa este cat se poate de clara. Vezi scara Sf. Ioan Scararul. Nu poti sari trepte. E o cale ingusta. Nu poti ocoli.

De cealalta parte, omul e o fiinta spirituala. Deci poate avea relatii cu tot felul de spirite, poate avea tot felul de "revelatii" etc. Dar acestea nu sunt de la Dumnezeu ci sunt de la diavoli. Nu exista zona neutra. Este ori Dumnezeu ori dracul.

| mrbison explică (pentru gratargratar):

Dupa cum se vede in ziua actuala dupa 2000 de ani de cand Mantuitorul sa rasctinit pentru omenire nu s-a rupt blestemul stramosilor nostri. Cel mai dureros lucru e ca a plecat si pe pamant a inceput multe razboaie religioase. Sa ne gadim putin in ziua de azi... tot ce e creat de om e pe bani si ce e creiat de Dumnezeu e gratis. Stim cu toti ca nimic nu-i gratis in lumea asta. Dumnezeu iti ofera gratis cel mai de pret lucru, aierul si lumina si ce mai este dar la schimb vrea sa fiti supusi lui. Ar trebui sa fie logic ceva, ca nu o sa scapam niciodata din sclavie. Sunt multi care au realizat asta si lau ales pe Diavol ca stapan si lucreaza pentru el pentru ca le place vrajile si supranaturalul. Dar sa nu uitam ca orce om care face o investitie isi face un plan bun sa nu piarda si concluzia ar fi..Nu e imposibil ca Dumnezeu sa fie chiar insusi Diavol. Eu am vorbit si ma invocat multe spirite fara sa fac vreo vraja anume. M-a facut in asa fel sa imi placa tot si in acelasi timp nimic. Am vazut ca sunt foarte multe speculatii pe internet cat si live dar nimeni nu e constien ca Dumnezeu e pe pamant pe undeva si traieste ca un om normal cautant o speranta sa se schimbe lumea in bine. In adancul sufletului nostru ne contrazicem singur precum ca bani sunt in biserica, poruncile nu le mai tinem, Biblia nu o intelegem si ne inecam durea in ceva precum alcol, draguri, sex etc.

| mrbison explică:

Nu m-am referit mai exzact ca sunt un ales doar ca cei buni ma stiu si cei rai in spirit. boala se trage din familie, stramosi mei au avut multe probleme cu capu. orcare ar fi cauza e mana lui Dumnezeu. Doctori au spus ca sevrajul dureaza cateva zile pe mine m-a tinut mult si acum visez in fiecare noate fel de fel de chesti. Am cercetat mult, am vorbit cu multe spirite in oglinda si am aflat ca sunt DRACU.

| mentholinks a răspuns (pentru mrbison):

E rau drace. Baga-te pe pastile. Du-te la medic sa-ti prescrie.

| mrbison explică:

Am o problema care ma ingrijoreaza si ar trebui sa va ingrijoreze si pe voi. daca eu sunt om si nu am facut rau nimanui doar mie si a familiei mele ca om voi de ce dati vina in continuare pe cel rau daca nu va influienteaza? si apropo de Mantuitor...eu l-am iubit foarte mult cand eram adolescent dar cand am inceput sa cunosc istoria si sa vad viata eu zic ca a dat gres pentru ca dupa ce a plecat EL a inceput nenumarate razboaie si in ziua de azi nu sunteti in stare sa duceti la bun sfarsit macar o porunca si vreti sa intelegeti Biblia. Cred ca Dumnezeu e foarte suparat pentru ca ati ales bani si stinta inloc de omenire si natura. Una e sa ataci o persoana saraca cum sunt eu si una sa faci fapte sa schimbi lumea in realitate. Imi iau medicamente si ma duc in fiecare luna la doctor. am avut Tatal paralizat pentru ca a fost batut de politie ca a baut. Un frate a fost taiat cu coasa de cineva strain ca se certa cu familia si un alt frate ii s-a facut vraji pentru ca era mare boxier si era destul de destept. intrebarea e, ce mar opri sa nu ma razbun? si sa nu uitam ca Dracu a fost inger la inceput.

| DeyCj a răspuns (pentru mrbison):

„Am o problema care ma ingrijoreaza si ar trebui sa va ingrijoreze si pe voi. "
Pe mine nu mă îngrijorează asta happy

| mrbison explică:

Dupa cum am experimentat si puteam sa castig la loto prin farmece dar m-a oprit un inger sau ca am primit informati foarte valoroase in oglinda de la multe spirite chiar si de la moarte cred ca pot sa fac destule daca ma dedic. Legea a gresit nu eu, eu am innebunit ca am luat bataie in cap de la politie pentru ca am cerut o tigara de la un cunoscut si politia ma credea ca sunt shecher. Cand ma internat familia la Socola eram in sevraj dar cand am fost la pshiatru se facea ca are treaba si nu a vorbit cu mine sau nu mi-a luat sange. Mi s-a intamplat multe de genu si nu mai rezist. Tot ce vreau in viata asta sa-mi intemeiez o familie dar nu se poate ca femeia cand aude ca ai probleme cu capu fuge. Tot ce caut in viata e o speranta pentru ca mi s-a inchis orce usa sa-mi fac un scop in viata si ce a ramas e ura si frica.

| ania a răspuns (pentru mrbison):

Oricine ne închide uși rămâne Cineva care nu ne părăsește niciodată și acela e Mântuitorul Hristos care și știe prin ce trecem și El a fost părăsit de oameni și=i înțelege și-i înfiază pe cei care vor să facă parte din familia LUI.

| mrbison explică:

Multumesc pentru raspusurile voastre. Eu credeam ca tot tine de religie pentru ca e creatia lui Dumnezeu in tot. Totusi sunt putin ingrijorat sa vad ca tineti mai mult cu stiinta cand si N.A.S.A. a recunoscut ca tot e biblic. Cand eram in spital la Socola am cunoscut un preot care era internat acolo si ma socat putin sa vad ca pana si biseria ignora si nu ii intereseaza ca oameni lor vorbesc cu paranormalul cu subcontientul sau ce o fi. In lumea asta avem de toate si suntem invatati de ingeri si de Dumnezeu dar suntem crescuti de Diavol. Poate nu e nimic dar daca e aveam nevoie de ajutor, de un sfat prietenesc cum sa discut cu spiritele pentru ca sunt invocat de multe ori. Nu sunt un om al biserici si nu sunt sfant doar ca imi doresc pace si bucurie in jurul meu ca tot ce alt om. Am studiat puterea minti si se spune ca ingeri ne invata si ne da mesaje. Ma mir cum uni ar putea sa ignore asa ceva pentru ca sunt multi cu Scrisonofenie. Ar trebui sa fie vorba de religie pentru ca Diavolul a pus stapanire pe mine si in ziua de azi nimeni nu-i pasa si iti spune sa ei tratament inloc sa zica sa te rogi neincetat. Daca Dumnezeu si alte spirite ar vorbi cu voi si v-ar cere un raspuns daca oameni ar trebui sa ii se dea o ultima sansa ce ia-ti raspune?

| mrbison explică:

In toata istoria omeniri sunt destule mituri in viata reala cat si in viata spirituala. Dupa cate nea aratat stinta religia si viata este adevarat orce ne imaginam sau vedem cat si simntim dar putin stiu ca tot e o iluzie. Sa ai puteri supranaturale trebuie sa intelegi lucru acesta. Am experimentat multe de la stinta pana la vraji si credinta si am ajuns la conluzia ca totul se petrece in capul meu. Orce om are o credinta, crede in ceva chiar daca e rau sau bun. Ce vreau sa va inpartasesc e ca nimic nu e ceia ce cred ca e, tot timpul e ceva ce ne schimba directia si la un moment dat cedam nervos si in momentul ala de disperare apelam la Dumnezeu si la cei bun dar daca nu raspunde la nevoiile tale devenim mai disperati si inevitabil apelam la cel rau. Problema e in felul urmator daca cel bun lupta sa il distruga pe cel rau inseamna ca si cel bun e rau si in definitie nu exista bunatate doar lupta pentru supravetuire. Sunt foarte multi care zic ca sunt cu Dumnezeu dar faptele il contrazic si ce e mai dubios daca vorbesti cu Dumnezeu normal ca prinzi curaj si iti impui pararea fata de cei din jur ca multe sunt gresite si la un moment dat ajungi la Pshiartie si toti cei cunoscuti iti devin necunoscuti.