| Octavian199 a întrebat:

Adam si Eva erau arabi? Daca doi negri fac sex si rezulta un copil, ala devine alb sau tot negru? rectific.Ce sansa are ca un copil facut de doi negri sa fie alb sau asiatic?

18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Conform cu Legile mendeliene, zero

https://www.scientia.ro/......tii-2.html

| Octavian199 explică (pentru sierra1):

Si cum au aparut rasele umane?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

1 la 5.000.

| Octavian199 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ca sa vezi cum religiile au fost inventate

| BlackOldSun a răspuns:

O chestie dubioasa in cartea asta... biblia

Sa presupunem ca Adam a trait 930 ani si "l.a nascut" pe Set la varsta de 130. Stim cu totii ca acest cuplu celebru a zamislit doi fii, inainte de Set, Cain si Abel. Cain l.a ucis pe Abel si si.a intemeiat propria.i cetate, in desert, s.au inmultit. Cu cine, cand singura femeie disponibila era ma.sa? Aici Biblia nu da date, insa stim ca Adam a mai nascut fii si fiice. Deci, exista si posibilitatea sa o fi cordit pe sor'sa. Sau pe frat'so...
Biblia considera masturbarea un pacat grav, la fel si sexul "de placere", asociind ejacularea aiurea cu samanta sadita in ogor neroditor;
Asadar, ce.or fi facut Adam si Eva timp de 100 ani, inainte sa nasca copiii?
Daca au recurs la abstinenta, sa nu.l manie pe Creatorul, cu siguranta au avut ejaculari adolescentine, probabil nocturne.
O suta de ani!
Tare.s curios cum au sarbatorit centenarul...

| doctorandus a răspuns (pentru sierra1):

Nu, nu sunt creationist, dar vezi http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Big_and_little_dog_1.jpg

| Octavian199 explică (pentru BlackOldSun):

Stiind ca femeia intra in menopauza la vreo 50 de ani, si barbatul nu stiu, oare cum a facut la aceea varsta copii?

| Panamax a răspuns:

Eva era chinezoaica.Stiu asta sigur.
Adam era arab.
Intrebarea este cum a iesit negru Cain?
Dumnezeu era negru, stie toata lumea.

| Octavian199 explică (pentru Panamax):

rolling on the floor

| RaulAlmășan a răspuns:

Diferenta intre rase există doar ca aspect fizic.
Biologii sustin ca fiecare rasă se trage din aceeasi sămânța.
Climatul si stilul de viață poate influența culoarea pielii in timp.
Dacă ar exista si alte diferențe ar însemna că ei nu sunt oameni.

| sierra1 a răspuns (pentru Octavian199):

Asta e tema de doctorat nu de răspuns pe TPU

| RaulAlmășan a răspuns (pentru BlackOldSun):

Daca ai fi citit înainte ai sti ca media vârstei a tot început să scadă.
Si in mai tot ce respiram, bem, mâncăm in ziua de azi sunt factori care ataca organismul.

| Octavian199 explică (pentru RaulAlmășan):

Vezi ca e invers.A inceput sa creasca.Nu compari tu un om din secolul 14 cu unul din secolul 21.

| Octavian199 explică (pentru RaulAlmășan):

Vezi sa nu.Rasa depide de cine i-a facut.

| RAY a răspuns:

Iahve avea un singur popor atat, de restul nu i-a pasat vreodata, cum au aparut alte popoare e treaba lor )))))))

| Octavian199 explică (pentru RAY):

Oare in ce credeau europenii inainte de a aparea Iahve in Europa?

| RAY a răspuns (pentru Octavian199):

Erau pagani

| JessyAnne a răspuns (pentru BlackOldSun):

Am ras copios laughing) tare raspunsul, hug