| Shambler a întrebat:

Adevarul despre "raiul" si "iadul" iudeo-crestin:

"Dacă facem o disecție în cubul cerurilor, observăm că acesta este construit asemenea unei celule vii, cu propriul său metabolism și sistem de circulare energetică. Din toate aparențele, aceasta este o baterie/generator solar care îi permite minții UNICE a acestui G.O.D. (dumnezeu) colectiv să se hrănească din esența vitală a sufletelor înrobite și ținute în "stâlpii templului" și/sau să o redirecționeze în acord cu voința UNICULUI. Atunci când o ființă umană moare, esența vitală, spiritul sau sufletul îi este scanat de Colectorii de Suflete care patrulează dimensiunea dintre timp-spațiul fizic și dimensiunea fină (sau subspațiu), după scanare acești colectori proiectează o imagine înaintea sufletului proaspăt decedat, a unei ființe recunoscute de către acesta (cum ar fi o rudă sau un prieten care a murit înaintea lui (bunica, o figură religioasă, etc.). În acest fel, Colectorul de Suflete este capabil de a-i coborî apărarea sufletului proaspăt decedat. Apoi colectorul își asumă rolul de ghid și conduce sufletului spre porțile navei purtătoare. În această navă, esența vitală a sufletului este scanată din nou, pentru a i se determina gradul de puritate energetică (adică lipsa de rezistență în trăsăturile de caracter) și potențialul acestuia de a alimenta mintea colectivă a G.O.D. Acest potențial se bazează pe gradul în care acest spirit a fost supus prin frică și dependență sau pe cât de eficientă a fost programarea religioasă în timpul vieții fizice a acestuia. Aceste spirite, care au puțină sau niciun pic de voință de sine și care au fost programate suficient de mult în timpul vieții lor pentru a-l servi pe G.O.D., va avea cel mai ridicat potențial de alimentare."

Iar cele ca nu sunt spre asteptarile lor (gen ateii), sunt trimisi la osanda si tortura. Deci pe scurt "raiul" inseamna ca energia sufletului credinciosului sa fie transferata catre cenusii si reptilieni ca sa-si indeplineasca scopul, oricare ar fi el, pana ce sufletul devine atat de slabit incat este trimis sa se reincarneze intr-o alta fiinta umana, si sa se "reincarce" prin aceleasi 40.000 de religii.

Bineinteles cu exceptia satanismului spiritual, care propovaduieste REBELIUNEA, LIBERTATEA DEPLINA, IMPUTERNICIREA SUFLETULUI SI DISTRUGEREA TUTUROR ACESTOR INAMICI!
HAIL SATAN!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista crestini, nu exista satanisti, ca tanar te inteleg ca esti rebel si vrei libertatea deplina ce naiba o fi si aia, cica distrugerea inamicilor, hail ratiunea ta nu exista deloc, satan e o fantezie imaginara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Primeşte ceea ce îţi este dictat, însă nu le purta înaintea celor care sunt pe dinafară: a evreilor, creştinilor, musulmanilor şi a celorlalţi; căci ei nu cunosc natura învăţăturilor Mele." - daca-ti suna cunoscut, lasa-i in credinta lor! Cand se vor plictisi de viata in rugaciune, vor cauta Adevarul, pana atunci, lasa-i in legea lor si fa totul in liniste, cauta-ti parteneri de meditatii pentru a sta intarit in lucrarea Ta, vei avea o viata lunga si frumoasa pe care singur ti-o vei face doar cu ajutorul Tau si Zeilor Goetici, din Imparatia Sudului! Inainteaza-te si descopera-te! Deschide misterele creatiei Tale!

Zir noco! Hoath Satan
Bvfd lonsh londoh babage

| AlexeHellsing a răspuns:

„Te rog foarte mult... du-te la un doctor!" (Corneliu Vadim Tudor, 1949-2015)

| Shambler explică (pentru AlexeHellsing):

Vadim Tudor era un dusman vehement al j1d@nilor, trebuia sa-l omoare in cel mai rusinos mod posibil: cand era internat la spital.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Shambler):

Deci ești prea tare ca să fii real! rolling on the floor)))