| anonim_4396 a întrebat:

Agostic sau ateu e chiar asa mare diferenta darwin nu a fost ateu si agnostic voi ce sunteti agnostici sau atei? desigur fara crestini

13 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Neah, nu e mare diferență, tot în iad ard ambele categorii.

| Paulla a răspuns:

Atee.
Nu-i o diferenţă aşa mare, agnoticismul susţine că adevărul afirmaţiei cum că un zeu(indiferent care) există sau nu e imposibil de aflat, pe când ateismul neagă existenţa oricărui zeu.

| anonim_4396 explică (pentru Paulla):

Atee nu inseamna ateist sau ateista?

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Vroiam să spun că-i greşit dpdv gramatical dar tocmai ce mi-a atras atenţia un amic pe tema asta şi se pare că-s corecte ambele forme. De ceva timp îi corectez pe alţii greşit iar ei spun 'mda, ai dreptate'. Mă rog, greşeala mea.

| anonim_4396 explică (pentru Paulla):

Nu-i nimic crestini au gresit de mii de ani cu niste porcari gen pamantul e plat sau ca e centrul universului au crezut milioane de persone

| ramona30 a răspuns:

Eu sunt ateu. M-am declarat si la recensamant la fel. Ci toate ca recenzorul nu pusese intrebarea. Probabil le completa dupa aceea si apream iar 99% crestin-indoctrinati, motiv de dat bani de la stat catre BOR si Catedrala Bantuirii Neamului.

| anonim_4396 explică (pentru ramona30):

Eu din prima am luat-o cu religia

| Rapplex a răspuns:

Ateuwinking

| CobraLeon a răspuns:

Ateu

| Tania a răspuns:

Cam agnostica...

| VladimirPutin a răspuns:

Ateu

| ndc a răspuns:

Ateu = cineva care neaga existenta unei divinitati.
Agnostic = cineva pe care il doare fix in cot daca exista o divinitate sau nu.

| Timmy97 a răspuns:

Atee