| anonim_4396 a întrebat:

Ai muri si langa tine ar veni un inger si un diavol.Ingerul iti va spune ca esti de 7 ori mai puternic ca diavolul. Pornesti catre rai alaturi de inger si in acest timp diavolul urineaza pe tine,te huiduie,trage de tine,iti vorbeste de lucrurile pe care le-ai facut in viata, iti da o stare atat de urata incat nu-ti mai vine sa mergi.Iti arata suflete dragi din viata ta cum le chinuie si batjocoreste,reguleaza. Drumul pare ca e foarte lung, cam cat o viata de om.Ce masuri vei lua? Ce vei face?! ofer funda!

11 răspunsuri:
| Guildo a răspuns:

Mi se pare mai interesant sa raman cu diavolul, poate raiul nu este pentru mine.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Se vede că ai imaginaţie bogată. Dar nu înţeleg de ce să răspund la nişte întrebări legate de situaţii pur ipotetice?

| mihaitaLGP a răspuns:

Sincer? Esti tignit laughing.

| Zenithf a răspuns:

De ce pacate va vorbi? De cele spalate in sangele lui Iisus si in lacrimile pocaintei? Desigur, daca nu m-am pocait destul acum si nu am varsat destule lacrimi pentru relele pe care le-am facut, o sa ajung sa plang dincolo.

| RAY a răspuns:

Renunt la droguri

Răspuns utilizator avertizat
| M25M a răspuns:

Nu stiu ce ai luat dar vreau si eu.

| reihiuke a răspuns:

Pai daca esti de 7 ori mai puternic ca diavolu, ii faci si tu ce-ti face el, doar ca ale tale vor fi de 7 ori mai puternice si el fiind foarte mandru si nesuportand ca altcineva sa fie mai tare ca el, va fugi inapoi in iad ingrozit.

| DeliaDaniela a răspuns:

Iadul si raiul sunt doar doua povestiioare pentru copii rai. Ele nu exista, biblia nu sutine aceste teorii, ba chiar le contrazice. happy

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Schizofrenie in ultimul stadiu?

| nelu88 a răspuns:

Sincer am crezut ca am citit de toate pe aici. Dar esti tignit rau de tot. Ori te ai drogat, ori te plictisesti tare de tot in casa.