| RAY a întrebat:

Ai renunuta la convingerile tale religioase pentru iubire? sau invers?

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

As renunta la orice numai la Dumnezeu NU!

| C0nstantin a răspuns (pentru EmaS):

Ti-ai vinde si familia ca sa stii ca esti prima langa Dumnezeu laughing

| EmaS a răspuns (pentru C0nstantin):

Nu i-as vinde, ei sunt ai Domnului.El mi i-a daruit ca sa ma bucur de ei pentru o vreme. Oricum, ne vom intalni in cer.

| shadovv a răspuns:

Renunt la orice pentru sistemul meu, pentru ca nu exista nimic in afara lui de care sa renunt.

| CristiB93 a răspuns:

Tu ai renunta la ateism pentru o fata crestina dar care te iubeste si o iubesti si tu, sa zicem ca gasesti una de acest fel?

| RAY explică (pentru CristiB93):

Sincer,am renuntat la 2 fete din cauza ca erau pocaite, nu ortodoxe astea nu prea le pasa de religie, cand aud ateism e un fel de tabu, un fel de a e moda noua zi-mi ce e

| 4b a răspuns:

Nu renunt la Dumnezeu pentru asa zisa ''iubire''...

| ania a răspuns:

Am renunțat odată.S-au mai degrabă mi-am pierdut credința considerându-l vinovat pe Dumnezeu de insuccesul acelei relații.De fapt am zis că ori e rău, ori nu există. Deși pe atunci eram mândră de necredința mea, acum îi văd acei ani ca fiind risipți, ca fiind coșmarul vieții mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubesti cu ADEVARAT eu spun ca merita!

| Never4ever a răspuns:

As renunta la convingerile religioase. Oricum mi-e indiferent.

| GRs a răspuns:

De ce ar conta religia? Si asa nu face altceva decat sa porneasca certuri intre oameni.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Am renuntat de buna voie.

| tavadaresti a răspuns:

Chiar daca vei cunoaste o fata dupa convingerile de care tu te increzi, nu va fi nimic(poate o vreme):
Cine nu iubeste n-a cunoscut pe Dumnezeu; pentru ca Dumnezeu este dragoste. (1Ioan.4:8)
Si noi am cunoscut si am crezut dragostea pe care o are Dumnezeu fata de noi. Dumnezeu este dragoste; si cine ramane in dragoste ramane in Dumnezeu, si Dumnezeu ramane in el. (1Ioan.4:16)

""""""""""""""""""""""""""
In dragoste nu este frica; ci dragostea desavarsita izgoneste frica; pentru ca frica are cu ea pedeapsa; si cine se teme n-a ajuns desavarsit in dragoste. (1Ioan.4:18)"""""""""""""""""""""""

| RAY explică (pentru tavadaresti):

Adica 5 mld de pers nu se iubesc doar voi crestini?

| tavadaresti a răspuns (pentru RAY):

"Adica 5 mld de pers nu se iubesc doar voi crestini?"= (dar nu sub acelasi convingeri pe care le ai vrea tu sa cunosti acea fata)din aceasta categorie5 mld da un ex pe care ai dori sa ai un model?

| RAY explică (pentru tavadaresti):

Am spus ca as prefera o fata atee, o fata rationala

| GoddessMaui a răspuns:

Da desigur, as renunta si la pasiunea mea numero 1 fiindca face parte din mine, deci iti dai seama ca fac un sacrificu destul de mare pentru o modesta ca mine.

| passyon22 a răspuns:

Cand am ajuns la iubire, am ajuns la dumnezeuhappy si cu asta inchei

| shadow222 a răspuns:

Total de acord passyon22

| d4ea a răspuns:

Nu!

| crissagb a răspuns:

Exclus.Nu ma pot modela in persoana ideala pentru celalat de dragul aparentelor.O persoana care cere asa ceva in numele iubirii e o persoana de care mai bine ai sta departe.