| Mircea08 a întrebat:

Aici este locul in care RELIGIILE discuta. Eu nu prea inteleg ce ar putea discuta in afara de a se contrazice unii pe altii deoarece au invataturi diferite cu privire la acelasi lucru
Intrebare : - discutiile purtate duc vre-odata la ceva constructiv?
Eu cred ca nu si o sa ma retrag

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din pacate nu duc la nimic,pentru ca un om dogmatic, limitat, orb de propia credinta nu poate vedea ceva nou, inclusiv tu, saracu inferno ti a explicat ca la un copil mic de clasa 1, supriza nu ai vrut sa intelegi nimic, absolut nimic, isi pierzi timpul cu dogmatici care nu pot iesi din zona lor de confort

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

De ce continui daca vezi ca aceste discutii nu duc nicaieri?

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Adica vrei sa spui de ce continui sa imi exprim libertatea de a vorbi liber, pentru ca poate se trezeste vreun individ din zona de confort, plus ca eu primesc replici nu dau replici, asta se poate vedea
Steregoi a comentat la răspunsul tău: Ce am intrebat eu ce aiureli...
14:05 Steregoi a comentat la răspunsul tău: Omule scrii tampeni, bacterile se adapteaza...
14:00 Steregoi a comentat la răspunsul tău: Ce exemplu prost poti da, casele...
14:00 Steregoi a comentat la răspunsul tău: Omule tu faci spam, eu am...
13:55 Steregoi a comentat la răspunsul tău: Satan e pacatos? )))))))))))) ca asculta de

Steregoi a comentat la răspunsul tău: Intrebarea corecta este: ce l-a...
12:35 Steregoi a comentat la răspunsul tău: Iar vad ca cineva afirma tampeni...
12:20 Steregoi a răspuns la întrebarea ta: De ce se aduce in discutie...
11:59 DecapiteișănFornicheișăn a răspuns la întrebarea ta: De ce a nu crede in...
11:56 DecapiteișănFornicheișăn a răspuns la întrebarea ta: De ce a nu crede in...
11:55 Steregoi a răspuns la întrebarea ta: De ce a nu crede in...
11:50 Steregoi a răspuns la întrebarea ta: De ce a nu crede in...
11:40 Steregoi a răspuns la întrebarea ta: Ai putea sa isi privesti mama...
11:30 Steregoi a comentat la răspunsul tău: Omule ce e absurd la faptul...
11:25 Steregoi a răspuns la întrebarea ta: Complexitatea vieții a apărut...
11:15 Steregoi a răspuns la întrebarea ta: Complexitatea vieții a apărut...
11:00 Steregoi a răspuns la întrebarea ta: De ce doar Dumnezeu a existat...
10:13 Mircea08 a răspuns la întrebarea ta: De ce doar Dumnezeu a existat...
09:39 Mircea08 a răspuns la întrebarea ta: Complexitatea vieții a apărut...
08:41 sierra1 a răspuns la întrebarea ta: Cine are abonament pe Netflix, as...
06:30 Steregoi a comentat la răspunsul tău: Variatia genetica e permanenta intre generatii.

| RAY a răspuns:

Acum 11 ore | Nilsson a răspuns:
Daca exista o categorie care ar trebui sa se retraga ea este reprezentata de atei.
Nu trebuie sa te dai batut din cauza unor incapatanati incurabili, sunt multi altii care urmaresc aceasta categorie si care probabil nici n-au deschis Biblia

tin sa te anunt ca atei sunt campioni la citit biblia,asa ca numai minti,iar acei incapatanati incurabili sunteti voi dogmatici, sectancti, fanatici, iar categoria se numeste religie nu crestinism sau secta ta adventista, sa nu uitam de Ellen G. White https://ro.wikipedia.org/......C8%98aptea

| Holiday a răspuns:

"Aici este locul in care RELIGIILE discuta."

Nu. E locul unde se discuta despre religii. Si bineinteles ca discutiile despre ele e benefic. Daca nu s-ar discuta, multi ar ramane cu impresia ca e ceva realitate in povestile astea.

| SG1995 a răspuns (pentru Holiday):

Păi e ceva realitate în ele, dar nu înseamnă că toate-s reale.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Chiar crezi ca trezeste pe cineva? eu sunt de atatia ani pe TPU dar vad acelasi persoane inchise in zona lor de confort

| SG1995 a răspuns:

Nu știu de când sunt pe site-ul ăsta am învățat că dogmele sunt de rahat.

| Nilsson a răspuns:

Daca exista o categorie care ar trebui sa se retraga ea este reprezentata de atei.
Nu trebuie sa te dai batut din cauza unor incapatanati incurabili, sunt multi altii care urmaresc aceasta categorie si care probabil nici n-au deschis Biblia

Răspuns utilizator avertizat