| AvalohAlyn a întrebat:

Am auzit 2 chestii ciudate:Cum că România ar fi Gradina Maicii Domnului și că România va fi al doilea Nou Ierusalim? Care-i treabă cu povestea asta, de ce chipurile tocmai Romania? Suntem mai speciali in ochii lui Dumnezeu așa cum zic unii?

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ai vazut vreun porc zburand? Aici il vei gasi pe langa cele enumerate de tine.

| mentholinks a răspuns:

Pentru ca romanii sunt mandri si fuduli, de asta e vai de ei.

| Algo098 a răspuns:

Avem o tara frumoasa, cu un relief variat, bogatii naturale destule, oameni buni si harnici, deci se poate spune ca e ca o gradina si daca esti si credincios, poti spune ca e Gradina Maicii Domnului.
Cat despre Dz, cel bun, iubitor si atotputernic incat spitalele sunt pline, pot zice fara riscul de a gresi ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papa Ioan Paul 2 a afirmat in timpul vizitei sale din anul 1999 ca Romania este Gradina Maicii Domnului. De asemenea si Papa Francisc a afirmat la fel in 2019 cand a vizitat Romania.