| Aflorin a întrebat:

Am auzit ceva care m-a crispat:Ca Iisus a fost cu Maria Magdalenarolling on the floor.Eu nu cred! Voi ce credeti?laughing

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Isus Hristos este singurul care a trait pe acest pamant insa fara de pacat.

| olgun a răspuns (pentru EmaS):

Ce este omul, ca sa fie curat? Si poate cel nascut din femeie sa fie fara prihana? (Iov.15:14)

Iov 25:4
Cum ar putea omul să fie fără vină înaintea lui Dumnezeu? Cum ar putea cel născut din femeie să fie curat?
Isaia 43

11Eu, Eu sînt Domnul, şi afară de Mine nu este niciun Mîntuitor!

Isaia 29:16
Stricaţi ce sunteţi! Oare olarul trebuie privit ca lutul sau poate lucrarea să zică despre lucrător: „Nu m-a făcut el"? Sau poate vasul să zică despre olar: „El nu se pricepe"?

| EmaS a răspuns (pentru olgun):

De vor fi pacatele voastre cum e carmazul, se vor face albe ca zapada; de vor fi rosii ca purpura, se vor face ca lana." Isaia 1:18. "Daca ne marturisim pacatele, El este credincios si drept ca sa ne ierte de orice pacat.El este Olarul.Si daca vasul nostru este ciobit sau spart El il ia in mana Lui si il lipeste ciob cu ciob, cu multa dragoste si migala il restaureaza si ii da valoare.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveToHate a răspuns:

Se spune ca Iisus a fost 100% divin si 100%om, fiind om este normal sa aiba instincte sexuale, deci totul este posibil.

| RAY a răspuns:

Daca a fost cei rau in asta chiar nu vad, evrei la varsta lui isus erau insurati nu stateau singuri, chiar nu vad care e problema de ce atata discriminare pentru femeii, fac pariu ca daca era invers era ok, de parca femeia e satana

| Aflorin explică (pentru RAY):

Pai ce este rau:
1)Iisus e Iisus!
2)Un calugar care este singur este mai sfant decat Iisus?

| 3xfemeie a răspuns:

Codul lui Da Vinci?

| KaRa23S a răspuns:

Nu e adevarat, sunt prostii d-ale americanilor, sau a celor ce se dau destepti. Mai bine ai citi o biblie, sa-ti dai seama cat de oribil e asta in religie, ce pacat imens. Iar Iisus e a treia persoana a Sf Treimi. In niciun caz nu a avut relatii sexuale, cum nici apostolii nu au avut, nici Maria.

| Aflorin explică (pentru KaRa23S):

Stiu! Am vrut sa vad ce credeti!winking

| TomaSorinel1974 a răspuns:

Nu e asa nu stiu de la ce oameni ai auzit

| Patrick1 a răspuns:

Am vazut si eu un documentar pe Discovery in care ziceau Ca Iisus si cu Maria Magdalena au fost amanti sau ceva de genu. Stii totusi, orice e posibil...