| Superior a întrebat:

Am baut aiasma dupa ce am mancat. E grav?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Interesant ca în Biblie nu scrie despre ea. Această e o tradiție, deci nu trebuie sa te îngrijorezi. Nu ai greșit cu nimic.

| Holiday a răspuns:

Important e ca te-ai hidratat. Oricum nu e decat apa chioara.

| untu a răspuns:

Agheasma,nu,,aiasma''! Deci Sfanta Agheasma Mare se ia timp de 8 zile,in fiecare dimineata inainte de micul dejun, sa te speli mainile si pe fata, dupa aceea sa faci o rugaciune de dimineata (,, Tatal Nostru''), dupa aceea sa iei cate o anafura si bei cate 3 inghitituri mici din Sfanta Agheasma Mare!

| FaraNume1245 a răspuns:

Da, vine Iisus dupa tine si te trimite la cazan.

| FaraNume1245 a răspuns:

De ce imi dai "nefolositor"? sad
team rasp synker si korect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar sa nu mai faci. intreaba preotul.

| TabletaSB a răspuns:

Nu e deloc grav. e gresit daca in mod special mananci si dupa iei aghiasma. stai linistit.