| vampirizza a întrebat:

Am citit undeva ca in Biblie scrie ca exista vampirii.Scrie? Voi ce parere aveti despre vampirii? Credeti in ei? Sa cred si eu sau e o inventie? In Biblie scrie.Deci...E real acest mit?happy

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie nu scrie despre vampiri.

| Musique a răspuns:

Cum vine întrebarea "e real acest mit?"Ori e realitate, ori e ficțiune.

"vapiritzzo", chiar crezi că există vampirii?
Urmează să-mi spui că ai văzut unul ieri seară, care îți bătea în geam.

| OnuOnulică a răspuns:

Poate au existat dar acum sigur nu mai existawinking

| anonimg a răspuns:

Biblia nu vorbeste despre vampiri, deoarece ei nu exista. Ca exista ingeri rai -dar si nigeri buni- asta e altceva.
Vampirii sunt personaje ale Holywood-ului si atat. Am vazut ca majoritatea tinerilor se simt atrasi de acest concept -le place sa vorbeasca, sa scrie si sa citeasca despre vampiri. Cu sunt ei atrasi de vampiri, tot asa eram si eu atras de jocurile pe calculator. Nu-i nici-o diferenta: totul este o inventie a oamenilor, o placere a lor.

Daca vrei sa cunosti mai multe despre lumea nevazuta, poti citi cartea "Adevarul despre ingeri": http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html

| zurick a răspuns:

Esti genu de persoana care crede tot ce aude?

| fllu07 a răspuns:

"e real acest mit"? rolling on the floor
pai ori ii mit ori ii real? laughing
stai linistita nu exista. si tare as fi curios sa imi arati unde ai gasit in biblie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista.

| BlackSulphur a răspuns:

Da, cum sa nu? Si unicornii, numai ca acum se numesc RINOCERI.

| Scarbo a răspuns (pentru BlackSulphur):

Ai umor nu gluma rolling on the floor).

Răspuns utilizator avertizat
| Mămăligă59 a răspuns:

Daca imi zici si mie unde scrie te cred.
dar nu te mai obosi. nu scrie nicaieri.
si bineinteles ca-s reali. ce, credeai ca de exemplu cartea lu bram stoker despre dracula e doar fictiune? sa fim realisti...sunt peste tot in jurul nostru.