| saftaiiustin a întrebat:

Am fost la tara si in spatele sobei era o broasca cu gura cusuta.
Ce nenorocite de farmece sunt si astea si ce inseamna?

Cand am vazut-o arata atat de naspa ca mi-a venit sa vomit... Nu am atins-o ci am luat-o intr-un faras si am aruncat-o in valcea.

5 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Ehm daca e o baltoaga sau mlastina in apropiere e doar prostia din mintea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia legătura cu vraciul satului să-ți descânte. Urgent!

| Elide a răspuns:

Păi si era vie? Nu ai deslușit.o? Magie neagră. farmece si blesteme..cauta mai mult pe net

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj

| Roxanica86 a răspuns:

Broasca e boala sau depinde... Oricum nu te panica sa o iei pe ceva nu stiu un carton Ingroapa Broasca departe de casa. Te duci LA spovedit sfinteste casa mergi LA biserica, cauta un preot care sa te ajute si sa te indrume si cu iisus Langa tine mere. Chestiile astea. Farmecele in timp nebagate in seama distrug vietile oamenilor, lasate asa in ani au efecte negative asupra vietii noastre asa ca cu cat rezolvi problema din timp cu atat mai bine. Si fara frica sa nu iti fie frica d nimic Dumnezeu nu te lasa niciodata e cu tine daca ii ceri ajutorul. Sa nu mergi LA vrajitoare ca Mai rau faci laughing