| Alexa982 a întrebat:

Am gasit de multe ori ate si par in apropierea locuintei.
Stiu ca sunt vraji, dar nu inteleg ce inseamna.
E un fel de amenintare?
De ce ma anunta persoanele care fac asta ca se ocupa cu asa ceva?
De ce aceste persoane tin neaparat sa stiu ca sunt vizata?
Ce inseamna atele acelea? Nu aveau nod.
Am gasit si multe fire de par in locuri unde nu ar fi trebuit sa fie.
Incerc sa duc o viata cat mai aproape de Dumnezeu si nu am facut nimanui rau, nu exista motive ca cineva sa imi doreasca raul sau sa considere ca are de reglat conturi cu mine sau sa se razbune.
Doresc sa aflu din experienta altora care au trecut prin situatii similare de ce se intampla asta.

Multumesc

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pentru că ești credincioasă ești o țintă potrivită pentru așa ceva. Tu crezi automat și în vrăji și vei fi stresată, îți va intra în subconștient și vei avea probabil și necazuri. E un joc psihologic anti-creduli.

| anonimg a răspuns:

Trebuie anuntata politia.
Dar mai degraba pune niste camere video.

| CIaudiu a răspuns:

Esti doar paranoia. Calmeaza-te.

| Alexa982 explică (pentru CIaudiu):

De unde stii prin ce am trecut sa iti dai cu parerea?
Ma cunosti asa de bine?
Daca adresez o intrebare si nu stii raspunsul, nu e cazul sa te bagi in seama.
Daca nu ai trecut prin experiente similare, decent e sa te abtii.
De asta am adresat intrebarea doar celor patiti.
Care stiu exact la ce ma refer.
Iti doresc sa ai parte si tu de probleme similare, sa nu judeci oameni aiurea. Sa te confrunti si tu cu mizerii gasite nejustificat la usa si apoi sa mai vorbesti.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu sunt vrăji. Persoanele care fac asta doar încearcă să-și bată joc de tine. Spune-le că, dacă continuă, vei chema poliția.