| WhatheWow a întrebat:

Am și eu o întrebare mai ciudată și aștept răspunsuri de la cei care cunosc bine pasajele Bibliei.
Se menționează undeva în Biblie, ceva despre zăpadă sau apare undeva acest cuvânt? Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
13 răspunsuri:
| Raquella a răspuns:

Veniţi totuşi să ne judecăm, zice Domnul. De vor fi păcatele voastre cum e cârmâzul, se vor face albe ca zăpada; de vor fi roşii ca purpura, se vor face ca lâna.

| WhatheWow explică (pentru Raquella):

Mulțumesc!

| Raquella a răspuns (pentru WhatheWow):

Cu multa placere! Sper ca te-am ajutat.

| WhatheWow explică (pentru Raquella):

Da dar totuși vreau să mai știu dacă e din VT sau NT?

| Raquella a răspuns (pentru WhatheWow):

Ma bucur ca esti interesat. Versetul se afla in Vechiul Testament Isaia1:18.

| ManStrong a răspuns (pentru Raquella):

Deci Dumnezeu poate sa ierte pacatele daca oamenii se caiesc. Da?

| Raquella a răspuns (pentru ManStrong):

Sigur ca da!

| ManStrong a răspuns (pentru Raquella):

Inseamna ca daca este scris; Intr o zi le voi sterge nelegiuirea, se va intimpla intocmai!

| SaveTheNature a răspuns:

Daca erai mai inspirat intrebai de cuvantul dinozaur sau pisicawinking.

| danay72 a răspuns:

Da,2Samuel23:20,1Cronici11:22,in care apare la sens propriu, nu figurat.

| milan9 a răspuns:

Psalmul 50 conține una dintre referințe...

| ManStrong a răspuns:

Da este scris.Si pe la Samuel despre un razboi al lui David, ca era intr o zi cind a cazut zapada.
Si saptamana trecuta am avut zapada la Ierusalim.
Nu e ceva necunoscut in Israel.