| mentholinks a întrebat:

Am inteles de la Steregoi ca numai Duhul Sfant mai este cu voi pe Pamant. Atunci cu Cristos in inima cum ramane? Il aveti acolo sau nu?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cică(conform doxei creștine) Cristos salvatorul omenirii este tot timpul cu fiecare om.Numai omul trebuie să-l găsească pe Cristos, urmându-i exemplul din Biblie(acel model de transformare a omului în sclav).

| Octavian199 a răspuns:

Inima nu are de aface cu emotia. Inima e doar o pompa.

| Irinel15123532 a răspuns:

Isus Hristos este in inima ta, esti in prezenta Lui oricand, te iubeste si nu te va parasi la greu, vrea sa fie prietenul tau.

| Octavian199 a răspuns (pentru Irinel15123532):

Deci.Iisus pompeaza sangele? rolling on the floor

| BogdantheDreamer a răspuns:

Daca il vei cauta, il vezi gasi chiar si in inima ta pe Iisus Hristos.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Nu.De ce sa te inchini unui zeu, cand poti trai liber?