| anonim_4396 a întrebat:

Am momente in care pur si simplu simt prezenta Domnului. Uneori prin vis imi vine gandul ca Dumnezeu exista si stiu lucru asta cu siguranta.Ma insel eu?

Răspuns Câştigător
| SOLDADO a răspuns:

Noi oameni suntem creati dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu ( spiritual ) si acea parte spirituala care se afla in noi, Biblia o denumeste si ( DUH ) Duhul este acela care ne face constienti de existenta lui Dumnezeu ( chiar daca nu cunoastem BIBLIA ) Duhul lui Dumnezeu ne vorbeste zi de zi prin constiinta si ne ajuta orisicand, ( Noi trebuie sa invatam sal ascultam nu sa ne opunem ) sperr ca ti-am fost de folos

14 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Pai se stie doar ca in vis se dezactiveaza partea creierului care se ocupa cu ratiunea...Se explica totul.

| anonimg a răspuns:

Daca prin aceste lucruri te simti indemnat sa te pleci in rugaciune inaintea lui Dumnezeu, si de asemenea sa cercetezi Biblia, atunci este lucrarea lui Dumnezeu.

| Mădă0611 a răspuns:

Se numeste indoctrinare, asa ca senzatii pe care le are oricine le asociezi cu prezenta lui dumnezeu.

| lpavel a răspuns:

Nu te inseli deloc! EL chiar exista!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Chiar nu te inseli, dar sa nu ne inseli pe noi cei de pe TPU mai ales pe atei

| M25M a răspuns:

Este posibil.

| dragos9234 a răspuns:

Da! i! i!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și eu aud bubuituri ziua întreagă. În vis casa mea a fost bombardată de ruși, și de acolo sunt(erau) crăpăturile din scară. Mă înșel?
Mulți nu simt nimic, în afară de simțurile oricărui om normal(văz, miros, pipăit etc). Ei cum se pot înșela?

| andreiush25 a răspuns:

Uneori prin vis iti vine gandul? Wow...
Mie cateodata prin gand imi vine visul happy...si imi dau seama de cati idioti sunt inconjurat zilnic big grin...
Da...cu siguranta te inseli...

| Narfundo a răspuns (pentru andreiush25):

Normal ca in vis imi vine gandu.Eu visez lucid de multe ori si primesc mesaje directe pe care le constientizez cand ma trezescwinking.pa

| turcudenis99 a răspuns:

NU se poate dovedi ca Domnul exista!

| Papillon09 a răspuns (pentru turcudenis99):

Dar se poate dovedi ca nu exista?