| marinelpop a întrebat:

Am nevoie de un semn, de o viziune sau de o chemare specială pentru a şti care este voinţa lui Dumnezeu cu privire la mine?

13 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Acel semn nu o sa vina, doar daca interpretezi tu vreun eveniment si sa ii acorzi o semnificatie divina atunci iti vei "afla" menirea.
In schimb ai putea sa iti traiesti viata si sa mergi pe drumul tau fara sa lezezi pe nimeni iar cand poti sa te implici pozitiv in viata altora sa o faci fara ezitare. Cred ca Dumnezeul tau ar fi de acord cu mine. Traieste-ti viata si, ca sa rezum acele porunci, nu fa nasoale.

| EmaS a răspuns:

Dumnezeu ne vorbeste prin Cuvantul Sau. Trebuie sa identificam punctele forte, abilitatile native si pasiunile si in functie de acestea sa lucram pentru Dumnezeu. Este bine sa ne rugam pentru calauzire.

| victor333 a răspuns:

Nu n ai nevoie de nimic ce trebuie sa faci neaparat e sa incepi sa ti folosesti capul, ratiunea si sa nu mai crezi in prieteni imaginari e timpul sa ti asumi responsabilitatea pentru ceea ce esti

| doctorandus a răspuns:

La capitolul asta majoritatea fac ce fac si cei din jur sau se iau dupa popa.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa te rogi.
Nu rugaciune - nu relatie cu Dumnzeu - NU VIATA.

| marinelpop explică:

Nu, deoarece Biblia conţine mesajul lui Dumnezeu pentru toţi oamenii. În paginile ei găseşti tot ce ai nevoie pentru a fi „complet pregătit pentru orice lucrare bună" (2 Timotei 3:16, 17). Dumnezeu vrea să afli care este voinţa sa cu privire la tine folosindu-te de Biblie şi de „puterea raţiunii" tale (Romani 12:1, 2; Efeseni 5:17).

| danay72 a răspuns:

Oricine doreste sa faca vointa lui Dumnezeu, poate sa faca acest lucru.Matei7:23

| Hombre a răspuns:

Ai nevoie de minte mai, iat tu iti pierzi vremea cautand semne aiurea si cai verzi pe pereti.

| drhotzu a răspuns:

Cand il primesti sa ma anunti sa sun sa iti rezerv o camera capitonata si o tinuta cu maneci lungi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.ai avut si ai parte.de nastere, chemare la viata vesnica, da tu te indrepti spre moarte. Dumnezeu ti-a aratat si-ti arata vointa lui.tu mai capos, faci dupa vointa ta.da nu esti primul.primul a fost adam.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Astepta fara sa faci nimic, asta e mentalitate sectanta; ce secta zici ca esti?

| pozeanimate a răspuns:

Roaga-te neincetat si Dumnezeu iti va lumina calea

| Borderline a răspuns:

Nu, n-ai nevoie.