| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor!
Tin legatura cu o fata exagerat de insistenta care imi da o stare extrem de negativa.Cum as putea sa-i spun ca nu mai vreau sa vorbim deloc, dar fara sa fac ceva rautati?

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Poți să spui și direct că vrei să încetezi pentru totdeauna legătura și că ăsta e ultimul tău cuvînt după care închizi comunicație.
Ar fi fair play ca ea să știe asta.
Abține-te să răspunzi la insistențele ei să motivezi hotărârea ta și cu atât mai puțin să o critici.

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ii spui sincer și direct, dar cu tact ca vrei sa păstrezi distanta. Dar vorbeste-i frumos.

| cristimihailov a răspuns:

Ii spui ca ti-ai gasit prietena...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pur si simplu o ignori, sau mai bine ii spui situatia. Mie mi se pare ca faci o rautate mintind-o si prefacandu-te ca te intelegi bine cu ea. Spune-i ca nu va mai inteleti, ca nu va mai potriviti si ca nu mai vrei sa tineti legatura.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa o sterg de la prieteni de pe Facebook si Instagram?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu zic mai bine sa vorbesti intai cu ea, sa o faci sa inteleaga intr-un mod mai amiabil, si dupa da, cred ca poti sa o stergi, insa daca doar o stergi te va bombarda cu mesaje.

| Elide a răspuns:

Simplu nu.i mai răspunzi, asta mi sa.a întâmplat și mie cat de curând și mie tot o stare negativă și l.am expediat imediat! happy

| Riker a răspuns:

Seen.
Always work

| GnCosmin a răspuns:

Ii spui ca ai prietene si ca nu vrei sa ai probleme cu ea