| OctavianDanielMaria a întrebat:

Am o intrebarebig grine unde a luat Noe atata smoala, atata lemn, trebuia sa il tai cu ceva, Noe trebuia sa fie puternic ca sa care ditamai elefantul ca sa il urce la etaj, ca doar nu incapeau toate animalele la nivelul unul al arcei.Sau elefantul urca pe scara? Sa nu uitam ca unele animale sunt carnivore.Ptiu.Uitasem de dinozauri.Lui Adam si Eva le-a facut haine de piele, dar de unde a luat pielea? Pe Noe l-a pus la ceva mai usor, ca facerea de haine era o treaba foarte grea.Ca sa vezi cum primul criminal a fost Dumnezeu.Si l-a facut pe Cain sa mi-l omoare pe Abel.Se pare ca lui Dumnezeu ii placea omorul de fiinte. Daca nu ii placea, ii lua "jertfa" lui Cain.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde sa le ia? Din depozit.

| RAY a răspuns:

Omul e credinta nu vad rostul intrebari

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A luat si el de pe acolo, cum a gasit. Poate a fost ajutat de Dumnezeu big grin

| PainTech a răspuns:

Noe era ecologist si a folosit piele sintetica.

Și avea suficiente animale pe vapor sa mai facă cate un grătar din când în când. Plus că avea o tonă de peste in ocean.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ce tie îți este cu neputință, la Dumnezeu este cu putință. Clar ca buna ziua.

Răspuns utilizator avertizat
| Anaagent007 a răspuns:

Doamne,ce inteligent, ai gandit, ma duc sa ma împușc