| MuguricăMugurel a întrebat:

Am o întrebare despre care am auzit discutandu-se și vreau sa văd ce zice majoritatea lumii:voi credeți în Dumnezeu, în religie?

Răspuns Câştigător
| Mircea08 a răspuns:

Tu vrei ca lumea sa decida pentru tine? Eu iti propun altceva - STUDIAZA PANA INTELEGI PERFECT noul testament. Noul testament este singura invatatura a lui Iisus NUMAI PENTRU CRESTINI, invatatura pe care el si apostolii au propovaduit-o
Daca vei tine cont de ce ai mai auzit de pe la altii NU VEI INTELEGE NIMIC
Dupa ce intelegi noul testament poti face intr-adevar o alegere in cunostinta de cauza - degeaba intrebi pe altii ca ei o sa-ti spuna basme iudaice pe care le-au auzit si ei de la altii, si vei ramane mai derutat decat esti acum

| MuguricăMugurel explică (pentru Mircea08):

Cred ca ai cea mai mare dreptate.
Mulțumesc, mă apuc chiar mâine de studiat

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,nu

Răspuns utilizator avertizat
| Justme1997 a răspuns:

Nu și nu

| teo530 a răspuns:

Da