| TristanTzara a întrebat:

Am o întrebare pentru oamenii religioși de pe acest site: De ce aveți religia voastră și nu alta? Nu vă faceți griji că după moarte o să dați nas în nas cu Mohamed sau Vishnu?

39 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns (pentru TristanTzara):

Cum sa nu aduc nimic petnru a-l sustine laughing? Frate, voi sunteti exemplele vii, exemple care activeaza pe internet si in viata reala (uite, asa ceva am adus). Daca te simti atacat, recunoaste-o, nu te ascunde dupa niste cuvinte de adevarul dur.

| Celcestietot a răspuns (pentru Teffan):

Tu imi demonstrezi de fiecare data contrariul a ceea ce cred despre tine, esti dinamic.

| danut a răspuns (pentru TristanTzara):

In sfarsit ai ajuns si tu la concluzia ca mai mai "o sansa" doar ca ai gresit "traseul", te lamuresti tu in curand.

| danut a răspuns (pentru Teffan):

Cu sau fara varsta, tu sigur nu ajungi la cea implinita de mine (daca nu te pocaiesti).

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Eu te asigur ca daca astia dau de Dumneeu va fi mai rau pentru ei decat daca se intalnesc cu zei aia,zeii urasc ipocriti,falsi, mincinosi, perversi, prefacuti =aceste lucru defineste multi crestini care sunt cu numele, sectancti sunt cu credinta =dar credinta fara fapte egal moarte

| doctorandus a răspuns:

Dacă s-ar aplica legislația biblică Dănuț ar primi pedeapsa cu moartea între iulie 2020 și februarie 2021.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Hristos este adevărul care eliberează, nu idolii păgâni, care sunt doar avatare ale diavolului. Cine nu adună cu Hristos, risipește, și cine nu este cu Hristos, este împotriva Lui. Scrie asta in Biblie!
Eu am auzit-o pe Maica Domnului Hristos din icoana, cum as putea sa am alta religie decât cea creștină? Nu spun asta ca să mă laud, dar învierea Fiului ei este o realitate. Hristos este Dumnezeu-Omul, care s-a întrupat de la Duhul Sfânt și din Fecioara Maria, pentru mântuirea oamenilor.

| CostinAlamariu a răspuns:

Fiindca celelalte religii nu au sens.