| mentholinks a întrebat:

Am o mare nedumerire, am mai intrebat parca mai demult dar nu m-a lamurit nimeni. Daca Isus spune de 2 ori ca legea trebuie respectata, de ce crestinii nu o respecta? Matei 23:1-3, Matei 5:17-20.

3 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Findca Legea este in contradictie cu DORINTELE lor si atunci au incercat sa dea alt sens celor spuse de Dumnezeu pentru a-si promova pacatele, a le scoate de sub LEGE. Dar vor plati cu varf si indesat pentru faptele lor.

Răspuns utilizator avertizat
| syd2 a răspuns:

Ca sa pui tu intrebarea asta.