| anonim_4396 a întrebat:

Am renuntat la religia crestin ortodoxa si nu am nici o religie in prezent. Unde o sa fiu inmormantata dupa ce mor?

29 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns:

Cea mai eleganta si fara bataie de cap pentru cei care se vor ocupa de corpul tau dupa moarte, este incinerarea.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Suna cam aiurea incinerarea.

| Donsavas a răspuns:

În cimitir. Oricum nu conteaza unde esti inmormantata.

| Meme10Memu a răspuns:

Ce conteaza ce se intampla dupa ce mori? Omul dupa ce moare nu mai stie nimic, nu simte nici o durere.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Meme10Memu):

E tot corpul meu si dupa moarte.

| anonim_4396 explică (pentru Meme10Memu):

Ba stie.

| FreddieM a răspuns (pentru anonim_4396):

Ideea de EU va disparea in momentul mortii, grijile tale sunt inutile.

| Digikey a răspuns:

De ce te-ar mai interesa?
Vrei sa vii in vizita?

| anonim_4396 explică (pentru Digikey):

Bineinteles ca vin in vizita dupa ce mor.

| GicaGigekGica a răspuns:

In pamant

| anonim_4396 explică (pentru GicaGigekGica):

Poate vrei sa spui in sicriu.

| răspundtot a răspuns:

Salut, ai putea lăsa instrucţiuni prin testament sau poți plăti anual sau din 6 în 6 luni la un cimitir să ai un loc. Sau poate depinde în întregime de familia ta. Bani la preot oricum se dă, cu sau fără cooperarea ta

| anonim_4396 explică (pentru răspundtot):

Nu platesc nimic. Urasc si religia crestina si religia musulmana, le-as desfiinta pe amandoua, le-as scoate in afara legii. Cum e posibil religiile astea 2 sa aiba atatia adepti cand ele au luat fiinta pe vremea cand nici hartia igienica nu era inventata? Cand femeile nu aveau drepturile pe care le au azi.

| anonim_4396 explică (pentru răspundtot):

Testamentul e pentru avutul pe care il ai, nu are nici o legatura cu corpul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Naavin a răspuns:

Buna!
Daca nu te deranjeaza, poti sa imi povestesti despre ce este vorba, de ce ai renuntat. Nu trebuie sa faci acest lucru aici, ca sa stie toata lumea, poti sa ma contactezi la
mantuireaorg@gmail.com
Sper ca ma vei contacta, vreau sa te ajut sa Il cunosti pe Dumnezeu!

| anonim_4396 explică (pentru Naavin):

Am întâlnit într-un spital în care m-am internat o bătrână care mi-a povestit niște lucruri care mi-au schimbat părerea și ar mai fi un articol găsit pe net.

| anonim_4396 explică (pentru Naavin):

Dumnezeu e de genul masculin. Măcar în alte religii exista si zeițe. Religia asta e profund misogina.

| Naavin a răspuns (pentru anonim_4396):

Iisus a fost barbat. Dumnezeu este de gen masculin, dar nimeni nu zice ca Dumnezeu uraste femeile, sau ca ele nu se vor mantui. Din contra, dupa Dumnezeu(dupa i
Iisus, deorece Iisus a fost si Om si Dumnezeu adevarat), cel mai mare om care a trait vreodata este Maica Domnului, Maica lui Dumnezeu. Mai mult, ingerii i s-au inchinat unei femei, adica Maicii Domnului-Luca 1:28, 29. Dumnezeu ii iubeste pe toti oamenii egal, deoarece Iisus nu a murit doar pentru barbati ci si pentru femei.

| anonim_4396 explică (pentru Naavin):

Nu cred in Iisus, nici în Sfântul Duh nici în Fecioara Maria.

| Naavin a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare are dreptul sa creada ce vrea. Insa, eu spun un lucru:
Daca crezi in Dumnezeu si El nu exista, nu ai NIMIC de pierdut; dar daca nu crezi in Dumnezeu si El exista, AI PIERDUT TOTUL

| anonim_4396 explică (pentru Naavin):

Mă îndoiesc. Am visat odată un înger, cred în el dar nu în ce scrie în biblie.

| anonim_4396 explică (pentru Naavin):

Ai să vezi după moarte că nu te așteaptă nici un Dumnezeu. E plină lumea de fanatici religioși care pornesc războaie sau devin teroriști.

| anonim_4396 explică (pentru Naavin):

Treziți-vă la realitate, că religiile au fost inventate de niște primitivi care nici hârtie igienică nu aveau că nu se inventase atunci.

| Naavin a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred si marturisesc ca Dumnezeu va fi langa mine dupa moarte, daca cred in El si fac fapte bune, voi fi cu siguranta in Imparatia Lui. Il iubesc pe Dumnezeu si El ma iubeste pe mine. Daca nu era alaturi de mine, nu mai eram in viata astazi. Ii multumesc din suflet pentru tot ceea ce face zi de zi pentru mine.
Iti doresc o seara frumoasa si fie ca Domnul sa iti lumineze calea si sa iti arate drumul spre El. Atat am avut de spus, cat despre faptul ca religiile au fost inventate de oameni, da unele dintre ele chiar au fost. Insa despre Una, avem dovezi istorice despre Intemeiatorul ei, cat si despre cat de mult lucreaza Dumnezeu in Biserica Lui. Daca vrei sa stii mai multe poti intra pe mantuireaorg.blogspot.com. Daca te vei razgandi, si vei avea nevoie de ajutor in a-L cunoaste pe Cel Bun si Bland, ma poti contacta oricand pe email, sunt crestina si ajut oamenii.
Fii binecuvantata!

| anonim_4396 explică (pentru Naavin):

Mulțumesc, dar eu pot ajuta oamenii și fără să fiu creștină.

| Konstantin2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă nu ai fi avut un suflet nici măcar nu te gândeai la lucrurile astea. Toți așa zișii atei știu adevarul despre Dumnezeu dar îl urăsc pe Dumnezeu.