| Inferno a întrebat:

Am sa repostez o intrebare ce mi-a fost stearsa pe un motiv neadevarat si care,dupa umila mea parere, nu incalca cu absolut nimic regulamentul. Asa ca, in termenii cei mai academici cu care mi-e dat sa pot scrie am sa va intreb: Dumneavoastra, in calitate de crestini, credeti ca anumite personaje cu un grad de cultura ingrijorator de mic si cu un comportament daunator societatii, personaje care se intituleaza crestini adevarati, favorizeaza crestinismul oferindu-i o imagine pozitiva sau din contra, transformandu-l aparent intro adunare a maimutoilor si a clovnilor?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Așa e, prin comportmentul nostru de așa de multe ori arogant, neiertător, discriminator, indolent, etc adică dăunător societății suntem o proastă reclamă la pentru Dumnezeul căruia zicem că ne supunem.Și eu mă mir că încă ne iubește și nu obosește să ne ierte.

10 răspunsuri:
| florinmarius20 a răspuns:

Dupa felul in care ati pus intrebarea reiese ca aveti dreptate insa Iisus nu a facut discriminare nici intre clasele sociale nici intre pacatosi si nepacatosi.Singurul lucru pe care l-a cerut a fost sa il iubim pe Tatal nostru sa ne iubim intre noi si sa ne pocaim pentru pacate, nu sa ne discriminam pe diferite considerente subiective.

| dragos9234 a răspuns:

A doua varianta.

| dragos9234 a răspuns:

Dar tu acum nu faci tot trolling?

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu sunt pentru a doua varianta.
Ca si in situatiile in care se strang mii de 'crestini' ca sa pupe moaste, icoane sfinte, sau sa se taraie pe coate si genunchi cu nasu'n fund unu' la altul, cand se imping si se lupta, intre timp mai se si calca in picioare (la propriu), toate in 'spirit crestin', atunci intr-adevar par 'o adunare a maimutelor si a clovnilor'

| Inferno explică:

Acum doriti sa-mi artati cat de superifical suneti? Cat de josnic puteti fi? Va legati de acuratetea cu care am tastat anumite cuvinte, probabil omitand litere sau dublandu-le, rusine.

| Inferno explică:

Georgica,tu erai ma? Ti-ai facut alt cont? Ma tata ma, de ce nu spui asa, credeam ca vorbesc cu alta persoana si cand colo erai tu, georgica in carne si oase sau mai bine spun in pixeli. Tot mai injuri ateii?

| Inferno explică (pentru dragos9234):

Lasa-l ma ca e georgica, asta-i troll renumit aici si-a facut alt cont, potri sa vorbesti cu el asa cum vorbesti cu un caine ce te latra pe strada, deci n-are rost sa te siesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu consideri ca felul in care ti-ai formulat finalul intrebarii si mai ales vocabularul folosit in dialogurile purtate, fac parte din modul de exprima a unei persoane constienta de valoarea confrntarii de idei in lamurirea unor controverse, atunci inseamna ca totul este posibil(ca sa nu spun mai mult). Pacat ca coboram discutiile la un nivel suburban, nivel care nu depinde neaparat de gradul de cultura ci de civilizatie si responsabilitate.

Răspuns utilizator avertizat
| Urzi23 a răspuns:

Stai bre Inferno ca ai facut o rocada, ce descrii tu acolo este circul la care se duc ateii, sa il vada pe tata mosu mergind pe motoreta, batind din palme si rontaind banane chestie de fineturi boieresti scuze am vrut sa scriu "ateiesti"mai pe scurt,,,,, de 2 bani