| Anayysss a întrebat:

Am si eu o întrebare, stiu ca suna foarte prostesc! ȘTIU! vreau sa stiu daca exista vreo sansa sa scriu ceva pe o hartie lui Dumnezeu si el sa mi raspunda ceva orice, ca sa cred în el!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există o șansă mare. Doar că nu răspunde la tâmpenii și prostii. Nu se joacă de-a întrebările ca tine pe TPU. Dar la lucrurile serioase răspunde. Doar că după ce scrii mai este nevoie să faci ceva, să faci cumva să ajungă hârtia la el.
Eu am încercat o dată și nu am reușit. Este nevoie să găsești serviciul de curierat divin. După ce îl găsești, o să crezi în el.
Așa că analizează procesul.
1. Tu ai ceva important de comunicat cu Doamne Doamne, dar ceva foarte important.
2. Să scrii pe hârtie, primul pas în cmunicarea mesajului.
3. Găsirea curierului.
4. Dar cum îl plătești, crezi că 20 de lei ca un plic la Cargus ar fi suficient?
6... Și așa mai departe.
Toate acestea fac parte din comunicarea ta cu Dumnezeu.
Dacă le rezolvi pe toate...
Dar ce sunt ele? Un șir de relații.
Deci Dumnezeu nu este un moș cu barbă albă care stă într-un palat de cristal unde cântă îngerii frumos ( hard rock, sau manele?) și ceva extraodinar de important din viața ta, cel mai important lucru din viața ta, care este totalitatea relațiilor care le ai cu curierul, și așa mai departe. Dacă le clarifici pe toate, atunci Dumnezeu îți va răspunde.

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu nu exista. E un personaj de poveste primitiva, fantezista, puerila si absurda scrisa pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori si atunci sansele sa raspunda sunt egale cu zero.

| fllu07 a răspuns:

Categoric ca iti va răspunde. Biblia spune că Dumnezeu nu este departe de niciunul dintre noi, si daca îl căutăm, îl putem găsi, si îi putem înțelege modul de gândire. Depinde doar de noi, si motivațiile noastre.

| Whateverrr a răspuns:

Nu trebuie sa scrii pe hartie, ca Dumnezeu ne cunoaste deja inima si gandurile big grin poti sa te rogi si sa citesti din Biblie. Daca Il cauti cu tot dinadinsul, il vei gasi. Asa afirma El in Biblie.

| Eisenheim a răspuns (pentru Whateverrr):

Corect,ii un fel de parșiv Dumnezeu asta,trage cu urechea pe gaura cheii și jbeng pedeapsă,e ca politia și tahograful,polițaiul sta acasă la tv cu berea la căldură tu pe drumuri, și mâine amendăăăă laughing serios, voi credeți că Dumnezeu chiar așa nesimțit e? Pai atunci ce facem, mergem în vârf de munte și stam cu picioarele sub noi in ploaie sa nu ne scape vreun gând că vai de noi amendăăăă, pardon pedeapsă laughing

| Whateverrr a răspuns (pentru Eisenheim):

Aici ai venit deja cu interpretarile tale. Faptul ca ne stie gandurile nu e deloc un lucru rau.