| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten care cică și-a vândut sufletul diavolului,fără voie.Eu am încercat să-l liniștesc,dar el crede că e pierdut.Ce i-aș putea spune să se liniștească,că ăsta deja a început s-o ia pe extreme, dacă știți cum zic?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In loc sa va vindeti timpul invataturi voi nu aveti ce face, nu exista suflete diavoli, nici biblic nu poti vinde asa ceva astea sunt fantezi sectancte, metode de spalare pe creier, manipulare in masa sectancta, lasa-l in prostia lui si invata ca asta conteaza

| Octavian199 a răspuns (pentru RAY):

Man, nu ne arata si noua vreo dovada ca exista zeul evreu? Stii care e culmea? Ei cred in viata vesnica, dar dupa moarte. Daca mori cum sa mai fi viurolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Octavian199):

Pai vezi asta e smecheria man,ca ei sunt ipocriti,vicleni,smecheri nu poti fi sincer,serios cu ei, sunt experti in manipulare,spalare pe creier,nu poti dovedi ca nu exista after life desi exista,dar daca spui tu nu poti dovedi ca nu exista zeus,nu le mai convine, cum am mai scris unui user daca un hindus invie il crezi, desigur ca nu, ei cred doar ce le convine lor atat, ipocrizie totala

| RAY a răspuns (pentru Octavian199):

Azi am aflat octavian ca toisti erau crestini =desi crestinismul nici nu exista, dar erau laughing laughing ca cica taoismul duce spre crestinism zau, nu am auzit de razboaie sfante in numele taoismului

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mă,eu nu ți-am cerut ajutorul ție.Mă refer prin simplul fapt că nu vreau ca omul ăla să fie ateu (cică e creștin ).Și vreau să-l ajut, chiar dacă nu sunt credincios.Acum ai înțeles, coie?

| RAY a răspuns:

Celcestietot laughing laughing eu cred ca tu faci troll ca astfel numi pot explica cum o fiinta umana poate afirma asemenea aberati,dar ce ai vreo dovada, dar tu ai vreo dovada ca exista satana,suflete? ce legatura are savanti cu basme evreiesti,eu la orice ora pot dovedi cu dovezi originea zeului evreiesc,cum lau inventat evrei, biblic unde scrie ca poti vinde sufletul, nici unde, unde scrie ca satanel asta cumpara suflete, nici unde

| Celcestietot a răspuns:

Nu ai cum sa il vinzi fara voie. Spune-i ca Dumnezeu il va astepta oricand cu bratele deschise si ii mai poti spune despre Psalmul 90. Inainte parca te descurcai mai bine la capitolul religie, gresesc eu happy?

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Sa-i mai spuna si de vechiul testament, ca fara acel vechi destament nu are rost crestinismul.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Bineinteles!

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Crime, violuri, incesturi, etc.Cam asa e in vechiul testament.Plus ca o arde pe fata cu iudaismul.

| Celcestietot a răspuns:

RAY, nu ai nicio dovadă, deci comentariul tău este bazat pe minciuni. Ești tu savant? Răspuns : nu, nu ești!

| Celcestietot a răspuns:

Esti imposibil RAY...

| minrest a răspuns:

Reziliezi contractul si gata.

| minrest a răspuns:

Orice contract facut FARA VOIE, este nul in drept si nu produce efecte, in fapt; nul si neavenit; tocmai de asta in contracte importante se precizeaza ca sunt facute DE BUNAVOIE.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Deja e prea tarziu, prostu nu stia ca o data ce a facut-o nu mai e cale de intaorece. E terminat, cu asa ceva nu te joci poti sa ii intrebi si pe preoti cum sta treaba.

| Nilsson a răspuns:

Nu poate să vândă ceva ce nu este al lui, Dumnezeu este singurul care dă suflet oamenilor și El este cel care va face judecata finală.
Cel rău vrea doar să producă descurajare pentru ca oamenii să se simntă pierduți, prietenul tău are nevoie să se pocăiască.

| Octavian199 a răspuns (pentru Nilsson):

Vreau dovezi ca exista Dumnezeu.Asa pot sa zic si eu ca pot sa levitez.Tu ma crezi fara dovezi? Scriu si o carte despre asta, ca sa arate ca biblia.

| Algo098 a răspuns:

Eu i-as spune sa fie om, sa se lase de povesti si sa traiasca in realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta lu mă-ta să-i zici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Paștele mă-tii

| AdiTorrent7 a răspuns:

Este necesar sa mearga sa se spovedeasca si sa ceara sfatul duhovnicului sau...

| Michael11 a răspuns:

Nu stiu cum si-a vandut sufletul satanei, fara voie. Dar, eu cred ca el trebuie sa se roage ca Dumnezeu sa-l ierte. Daca-i pare rau pentru tot ce a facut, Dumnezeu il va ierta.