| Octavian199 a întrebat:

Am vazut pe aici ca se discuta ca omul nu poate creea viata, numai Dumnezeu poate, nu? Atunci cum explicati ca au aparut cainii? In afara de caini lupi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainii au aparut in urma dresarii lupilor, iar speciile de caini in laborator.
Viata pe care o au, insa, este independenta de om.

5 răspunsuri:
| RaulAlmășan a răspuns:

Păi Dumnezeu le-a creeat.
E atât de greu să citești?
Intrebarea ta e pusă cu lipsă de cunoștințe

| Octavian199 explică (pentru RaulAlmășan):

Cred ca nici lupii nu erau pe atunci, dar cainii de companie si alti caini.

| RAY a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Dumnezeu a creat ce anume? dumnezeu asta nu putea sa creeze din absolut nimic ceva

| Dom1 a răspuns:

O parte animale au fost domesticite, nu te gandi acum ca Adam și Eva au avut parte de animale domestice

| Octavian199 explică (pentru Dom1):

De ce nu? Parca zeul evreu asa a zis. rolling on the floor