| w0LF a întrebat:

Am visat intr-o seara ca eram pe un pat alb imbracat in alb inconjurat de o lumina foarte frumoasa si foarte puternica si ceata alba plina de lumina, dintr-o data sufletul se ridica din corp si simteam un sentiment de frica combinat cu fericire si siguranta, am intrat printr-un tunel plin de lumina si la capat era o lumina mai puternica si ma simteam cald si mangaiat si iubit iar dintr-o data ma trezisem brusc, ma traumatizat acel vis sau ce a fost, ce inseamna acest vis? Dumnezeu a vrut sa vad ca exista? cateodata ma indoiam de el si ziceam ca nu exista, Doamne ajuta, de cand cu visul acela am inceput sa ma rog mai mult, sa ma dau cu ir seara inainte de culcare si sa zic cat de maret e Dumnezeul meu.

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Asa se va intampla cand ne va duce Domnul sus in cer.Sa te rogi si sa citesti Biblia.Chiar a fost prezenta lui Dumnezeu.

10 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

E un simplu vis.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Poate ti-ai amintit cand te-a nascut. stii, toti trecem printr-un tunel cand ne nastem. laughing
*there is no god, just aliens*

| Zartbitter a răspuns:

Chiar crezi că dacă ar fi fost dumnezeu ai mai fi avut nevoie să pui întrebarea asta?

| ndc a răspuns:

E un vis, nu mai incerca sa gasesti intelesuri ascunse in el.

| 4L3XaNdrUtZzZ a răspuns:

SAlut,Foarte frumos ai povestit, in legatura cu mirul eu crd ca se da dimineata inainte sa fi mancat adica asa stiu eubig grinin rest ti-ai raspuns singur la intrebare

| Cristina7903 a răspuns:

Cu siguranta a fost El. El a vrut ca tu sa vezi cat de mult te iubeste si cat de mult tine la Tine. El vrea ca intr.o buna zi TU si noi toti sa fim acolo cu el. Dar pentru asta trebuie sa ublam pe calea Lui si sa.L ascultam. Mergi duminica la biserica, seara roaaga-te si cel mai important citeste Biblia deoarece ea este cuvantul Lui si ti l-a lasat ca tu sa poti fi mantuit. Chiar daca ar fi fost satana sau oricine altcineva tu trebuie sa ai credinta tare il El. Daca crezi in El niciun rau dar niciunul nu se va putea atinge de tine. Eu stiu. Cred il El si il iubesc mai presus decat orice. mereu cand am nevoie de ceva ma ajuta si ma protejeaza. Doar roaga-te, crede si citeste Biblia si totul va fi bine. Amin.

| geockk a răspuns:

Hey buna iti interpretez eu visul corecthappy
lumina: simbol universal al Luminii Divine(daca aceasta ne inunda:ajutor din partea Tatalui)
a zbura:poate reprezenta ascensiuni spirituale
tunel:simbolizeaza o perioada de singuratate,de obscuritate, de incertitudine, de lipsa de informare esoterica (daca intram:inceoe acea etapaobscura in viata noastra)
culoarea alb:claritate interioara

| w0LF explică:

Oare nu este Satana sau demoni trimisi de el sa ma incerce?

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru w0LF):

Uita-te la aceste documentare. sunt mai multe sezoane. sper ca intelegi engleza.
http://www.youtube.com/watch?v=6qtjI8eGtvM