| anonim_4396 a întrebat:

Am vorbit cu cineva (il cunosteam de putin timp) si dupa ce am vorbit, afland ca ma atrage satanismul modern imi spune mie ca el cheama un popa sa me exorcizeze, desigur nu l-am crezut pana cand un preot soseste spunandu-mi ca este exorcist si ca ma va "vindeca", am plecat de acolo deoarece nu cautam probleme.
Intrebarea este: Avea vreun drept sa faca prostia ai de exorcizare pe mine? Data viitoare cand il intalnesc pe tipu ala o sa ii dau o bataie de nu se mai ridica de jos.

54 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Dă-i la rinichi!

| RAY a răspuns:

Eu spun sa mai cauti si ratiunea nu doar fantezia, mitologia, in cea ce priveste povestea ta numai spune cea ce esti, nu cred ca te atrage satanismul si cred ca inca nu sti ce vrei, te atrage satanismul pentru ca poate ai amici

| FastAndFurious a răspuns:

Te complici sa discuti in contradictoriu cu oricine?
Nu ma atrage deloc satanismul clasic sau modern, dar consider ca e un abuz mare ce a facut tipul ala. A trecut peste vointa ta.
Daca o sa-l bati o sa fie convins ca esti posedat si dai amploare.
Mai bine iti alegi subiectele si persoanele cu care vorbesti ce vorbesti, mai cu grija.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Nu e acelasi lucru, ateismul e ateismul, satanismul e satanismul, pana la urma ce esti ateu sau satanist?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Ateismul nu are principi,idei,dogme,religii, credinta in ceva, pe viitor evita asocierea satanaismului cu ateismul, iar ma fac crestini satanist cand te vede pe tine, vrei filozofii vezi cea budista e foarte bune, de ce trebuie sa traiesti dupa principi? tu singur nu poti gandi?

| FastAndFurious a răspuns (pentru gorlan):

Bai nu e vorba despre ce esti sau in ce crezi. Eu sunt in alta zona a convingerilor. Dar nu dau buzna peste aia ca tine si nici ei peste mine. Asta e ideea.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

De ce se numesc satanisti daca nu cred ca exista satana, dumnezeu?

Răspuns utilizator avertizat
| MasterOfDisaster a răspuns:

Tipul respectiv a exagerat, dar nu cred ca pentru ca e el un crestin adevarat, cred ca mai degraba a vrut sa te ia putin la "impins vagoane''. Despre bataie..nu cred ca e o idee foarte buna, da voi baietii va rezolvati problemele in stilul vostru. Deci, cred ca :succes!laughing

| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Astea is aiureli, cred ei in satana, totul are o logica te numesti satanist crezi in satana logic, degeaba bag ei vrajeli ca nu cred, ai grija de tine sa nu te intarnesti cu pers de astea, nu ca am ceva cu ei dar a te numi satanist nu vad ceva bun in asta, data viitoare spune-i la ala ca esti ATEU NU SATANIST

| RAY a răspuns (pentru gorlan):

"daca esti atacat distruge-ti inamicul".

TU ASTA AI FACE?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Daca cineva isi da o palma nu il omori gandeste logic, suntem animale rationale, ca ateu trebuie sa fi un exemplu pentru alti ca sa arati ca si fara dumnezeu ai morala, daca cineva isi da o palma pe buna dreptate o accepti, daca isi da maicata o distrugi? acum daca te bate cineva ori fugi ori il infrunti, sau i da una cade si isi distrugi viata prin puscarie daca asta vrei e alegerea ta o viata ai

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Orice dar nu-i lua viata omuli e cea mai scumpa, doar una are, eu sunt impotriva crimelor de orice fel, sunt multe modalitati daca stii putina anatomie, isi place stiinta?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

As fi ipocrit daca as spune ca mas lasa omorat, fac ce au facut stramosi mei, as cauta o modalitate sai evit sau leas rani

| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Sti ca pisica nu ucide soricelu doar cand o ataca? pisica mea se joaca cu ei, au si ele empatie, daca ar fu cum spun crestini de ce nu ma zgarie cand o enervez, daca un strain i face la fel il zgarie au memorie, sentimente, cunosc caine care plangea dupa stapanul lui vb serios

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Mas lupta pentru viata mea desigur, as face orice sa ma salvez

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Te-ai intarnit cu satanisti?

| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Avatarul tau ce simbolieaza?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Tineri? ai vorbit cu ei? eu mam intarnit cu ateii, a fost bine, putini ateii mai multi anti-teisti, agnostici