| OctavianDanielMaria a întrebat:

Apostolii credeau in Jesus fara sa le arate ''minuni''?

16 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

Pentru ca era efectul turmei. Fiind unul smecher deveai si tu stand langa el.

| DonEduardo a răspuns:

Da.

| badpanda a răspuns:

Cred ca le arata "minunea".

Răspuns utilizator avertizat
| AndrElle a răspuns:

Cum nu minuni, minuni făcea mereu. Asta e Iisus.

| Rihanna20B a răspuns:

Da. L-au crezut și au devenit un exemplu de urmat pentru noi

Răspuns utilizator avertizat
| Rihanna20B a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

El era special și diferit de restul. Oamenii erau răi, hoți, mincinoși, egoiști etc. Iisus a coborât din cer și s-a făcut om și ne-a învățat multe lucruri despre Dumnezeu.
Religia e o știință ciudata și misterioasa și motivul petnru care nu putem înțelege anumite lucruri sunt din cauza că creierul nostru nu e capabil să-și imagineze asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Rihanna20B a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Hai să îți explic: Dumnezeu e din totdeauna. El a existat mereu. Iisus e fiului lui Dumnezeu. Acum vine exemplul : Iisus s-a "rupt din Dumnezeu Tatal" și a venit pe pământ prin fecioara Maria.
După cum am zis mintea omului nu e capabila să înțeleagă acum toate aceste lucruri.

Raspuns: da, s-a născut.

Răspuns utilizator avertizat
| Rihanna20B a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu ști ce înseamnă,, dintotdeauna?"

Răspuns utilizator avertizat
| Rihanna20B a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu știu să spun exact dar sunt milioane de ani

Răspuns utilizator avertizat