| Moisie a întrebat:

Apostolul Pavel, in Corinteni 4; 4 vorbeste despre: Dumnezeul veacului acesta care orbeste mintile oamenilor, adica despre Diavolul care stapaneste veacul acesta, mai exact Veacul Noului Testament, scris de niste apostoli ai diavolului care au avut putere si stapanire peste draci asa cum recunoaste chiar apostolul Luca in cap 9; 1.
In plus de asta, Christos = Lucifer, adica Diavolul este slavit in toate bisericile lui Dumnezeu ca fiind el Dumnezeul, dupa cum scrie Biblia in 2 Tesaloniceni 2:4 dar confirmat si de acest filmulet:
http://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw

Oare din ce cauza crestinii ii intorc spatele lui Dumnezeu si il slujesc pe Diavol ca fiind Dumnezeul lor?
Nu cumva a avut dreptate apostolul Pavel cand a spus ca Diavolul le-a orbit mintile?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Asa e, Satan a orbit mintea oamenilor si este conducatorul acestei lumi. 1Ioan5:19

| Moisie explică (pentru danay72):

Satan nu este conducatorul acestei lumi si nici Diavolul, si cu atat mai putin atunci cand o spune unul care il are ca Dumnezeu pe acel Lucifer care s-a impotrivit lui Dumnezeu si care il numeste ca fiind Diavoli pe toti ingerii pozitivi ai unei religii care au un Dumnezeu, adica cei care nu il accepta pe Lucifer drept Dumnezeu, dar nu uita si Ioan face parte din aceia care au primit de la Isus Christos, Putere si Stapanire peste Diavoli, si nu peste ingerii lui Dumnezeu, asa ca trebuie sa intelegi ca Ioan este un personaj diabolic apartinand unei religii care a desfintat Legea lui Dumnezeu ca sa o inlocuiasca cu Legea Noua a Diavolului care rasplateste pacatosii prin iertarea pacatului

| CinevaNou a răspuns:

Crezi ca poti sa postezi si mai multe intrebari pe zi?

| Moisie explică (pentru CinevaNou):

Nici nu iti poti tu imagina cate intrebari care arata adevarata fata a sarlataniei crestina pot eu posta, norocul tau ca nu am timp si nici chef!

| Moisie explică (pentru CinevaNou):

Dar tu poti raspunde rational si argumentat macar la una singura?

| CinevaNou a răspuns (pentru Moisie):

Care e diferenta dintre tine si un propagandist religios? Tu realizezi ca aceleasi persoane iti citesc povestile in fiecare zi? Crezi ca intr-o buna zi or sa fie toti de acord cu tine, daca ii tot speli pe creier?

| Moisie explică (pentru CinevaNou):

Este o diferenta ca intre cer si pamant, daca propagandistii religios propaga minciunii prin care sa intunece mintile oamenilor, eu propovaduiesc adevaruri cu scopul de a lumina oamenii in privinta religiei. Pentru ca o religie care sminteste mintile oamenilor ar trebui sa fie interzisa prin lege asa cum este interzis nazismul, dar in loc sa fie asa este incurajata de un stat condus de hoti care au interesul sa prosteasca oamenii ca ei sa poata fura mai cu spor. Asa ca sper sa ma citeasca cat mai multi nou veniti, pentru ca numai prin lumina Romania va iesi la suprafata din mocirla in care o afunda hotii care o conduc si o distrug prin prostirea intentionata a copiilor.

| dogee92 a răspuns:

Nu mi-ai scris.

| Moisie explică (pentru dogee92):

Deocamdata sunt foarte ocupat...