| anonim_4396 a întrebat:

Apple, zeul modei

Nimic nu spală creierele tinere mai bine moda Apple. Este o demență pură… indiferent de utilitate, să ai Apple este noua dudă. Stau zile intregi la coadă să ia noul telefon. Când Apple va vinde CIP-uri implantabile, nu-mi imaginez cât de lungă va fi coada.http://www.hotnews.ro/......xista.htm. Asta e nebunia vremurilor actuale.nu credeti?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Clipele ti le adaugi fiind linistit si avind grija ce prostii bagi in tine... deci s-ar putea spune si ca iti adaugi. Bafta multa si tie. O sa avem nevoie, indiferent de ce profetii se adeveresc sau nu in viitorul apropiat...

30 răspunsuri:
| BlackSulphur a răspuns:

In ziua de azi banul este pe primul loc, multumita capitalismofililor.
Cat despre partea cu CIP-urile... Nu puteai sa postezi ceva fara sa zici o cretinatate de proportii biblice, nu-i asa?

| Muntgvb a răspuns:

Stai ca deja au fost cozi la implanturi, numai ca nu la Apple.Nu ai auzit de ObamaCare Implant? Dar nu-i o problema, se ocupa si Apple de asta, ca doar na, singurul loc in care pot fi datele noastre in siguranta este corpul nostru, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BlackSulphur):

Vei vedea cat de cretin sant cand vei fi pus in fata faptului implinit si in marea prostie si necunoastere vei primi acestea toate, cu creierul spalat si urmarit de toti si de toate.pana atunci, urmeaza-ti setea.iar ce ai vazut nu e de la mine ci de la altul traitor prin 914, si mort demult.

| Mechanix a răspuns:

Ah, generația Epăl, plaga...pardon...viitorul societății. Îii invit să-și bage cipurile alea în corp, într-o zonă călduță și urât mirositoare.

Nu cred că are nicio legătură cu 666 și cu apocalipsa, cred că vor doar să ne controleze mai ușor. Dar tot îmi provoacă scârbă și spasme intestinale tâmpenia asta cu cipurile.

| YoannaYoanne22 a răspuns:

Ehh...oameni dusi cu pluta. Ceva gen statul la coada la pupat/lins de moaste.

| KodrutZ a răspuns:

Nu, cred ca esti sarac cu duhul. Tehnologia cipurilor miniaturale e suficient de avansata cit sa le inghiti cu apa pe care o bei sau sa le inspiri din aer fara sa iti dai seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ai dreptate ma kodrute.trag astia pe nas tat felu de prafuri, de ce ar mai fi nevoie de cipuri de 3 mm pe baza de litiu? iar supravegherea totala are loc demult doar nu de acuma,e ceva normal,iar globalizare, si noua ordine mondiala, nu spune nimic decat asaaaa niste povesti prin presa si tembeliziuni, ciparea animalelor si purtarea bratarilor cu cipuri in campusurile americane sant doar niste palide incercari iar faptul ca firme mari si concerne japoneze le impune angajatilor implantarea de cipuri, sant minciuni.as vrea eu sa fiu sarac cu duhul, fiindca fagaduinta este buna si anume; fericiti cei saraci cu duhul, ca acelora este imparatia cerurilor.cred ca vorbim de duhuri diferite; tu de pilda vorbesti despre stapanitorul veacului acesta?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

3 mm? Tu iti dai seama ce enormitate inseamna 3 mm pentru un cip? Mai ales ca discutam de ceva care se vrea a fi de domeniul militar/al spionajului? Treaba cu supravegherea e relativa. De multe ori controlul suplineste supravegherea. Noi sintem controlati prin lipsa educatiei si a mijloacelor minime de subzistenta pentru o mare parte a populatiei, nu e nevoie de cipuri si alte fantasmagorii care isi gasesc utilitatea in cadrul popoarelor unde constiinta civica are un cu totul alt nivel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ma baiete despre ce vorbim? s-a studiat timp de trei ani care e locul cel mai ferit pentru implantare, si DA primele cipuri rfid au 3 mm.CU capacitate de autodistrugere daca voiesti sa ramai orfan de el, si cu o garantie de trei ani destul timp ca radioactivitatea litiului sa afecteze carnea purtatorilor.iar ce se va intampla mai departe, este profetit, si va duce la insemnarea pe frunte oti pe mana cu laser sub forma de cod de bare.cand vor disparea banii, semnul va fi asa cum este scris; nimeni nu va putea cumpara ori vinde fara sa aiba semnul.tu verbesti ca gica contra obisnuit sa fie asa, dar te stiu si te cunosc, nu esti singurul si de regula santeti cei care chiar cand va loviti de ce vi se spune; voi spuneti; a fost coincidenta.deci bafta si virtute.

| LTAA a răspuns:

Prostii inca mai stau la coada pentru un telefon supraevaluat. Mult mai bun este un Nokia Lumia 520.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, desigur. Doar trei ani s-a studiat, si gata! Abia astept sa imi trag tatuajul cu cod de bare, ca doar e profetit! La fel cum au fost profetite si vreo nspe apocalipse pina acuma...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pai daca nu stii rolul ciparii cu semnul fiarei, de ce se face si cine-l va impune, ce va inlocui acesta, si faptul ca santem cernuti precum graul de neghina si religios si social, e problema ta.cat despre cele apocalipse esti bleg daca nu stii ca au fost anuntati acesti prooroci mincinosi, iar crestinii nu-i iau in seama tocmai fiindca nu sant implinite toate cele scrise, de abia santem la inceput.iar tu esti prea tanar ca sa cunosti ca tatal minciunii este pe metereze asa cum mama prostilor e mereu gravida.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Mdah... care crestini? Care crestini? Astia care nu sint in stare nici macar sa se scuture de asa-zisa lor biserica care ii face de rusine? Astia care arata cu degetul pe altii dar uita ca 3 degete sint indreptate catre ei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ma baiete? ma doare-n c.r de ce crezi tu despre crestini.ori despre acei crestini.ori asa zisi crestini.ca si eu sant un asa zis crestin ca nu vazui biserica de mult tare de tot.dar imi plac principiile crestinismului,viata curata a sfintilor,jertfa lor pentru crezul lor si pentru cel ce a fost rastignit pentru ei,marturia lor,si in general imi place Cuvantul Domnului,Biblia pe care am citit-o ateu fiind,si am observat ca pe langa cele bune ale lumii,sant si o gramada de minciuni nerusinate,si prosteli pe fata, iar cuvantul acesta scris, nu sufera clinteala de la nimic ce e omenesc, iar cuvantul intrupat, nu mai e cazul sa spun ce e cu el fiindca cred ca stii cine e.important e ca se implineste intocmai cum e scris, asa cum vezi in linkul respectiv.si s-au mai implinit inca multe.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ar deranja foarte tare sa afli ca tovarashu' fiul lu' dumnezo' e extraterestru si de fapt toata povestea asta s-a mai repetat si in trecut? Nu de alta, dar daca bagam si o civilizatie superioara in ecuatie totul devine mult mai digerabil, plus de asta religia e o forma perimata de control. Sper ca esti macar de acord cu faptul ca poti fi OM si ca musulman, si ca ateu, si ca budhist si ca orice altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ai dreptate, gagiule, dar fiul lui Dumnezeu unul nascut e unul singur, si nu mai putin adevarat a spus; frumos a-ti desfiintat legea ca sa puneti in locul ei obiceiurile voastre pamantasti.Si nu mai putin adevarata este profetia care spune ca; in vremurile din urma,lumea neputand suferi dreapta invatatura, isi va da invataturi si invatatori dupa poftele ei, si oamenii vor avea un fel de credinta, tagaduindui insa puterea.asa ca tu poti crede in orice extraterestru ori intraterestru vrei, ca nu ma deranjeaza.insa uite o profetie mai de demult, cam de cand nu se stia de extracteristi. Diavolul are 666 de mreje. În timpurile lui
antihrist oamenii vor aştepta salvarea din cosmos. Aceasta va fi cea
mai mare înşelare (momeală) a diavolului: omenirea va cere ajutor de la
extratereştri, neştiind că aceea sunt demoni.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

De extraterestri se stia dinainte de a scrie astia cartulia cartilor. Sau mayasii si egiptenii fumasera ceva bun cind au desenat cosmonauti pe piramidele lor? Salvarea? Salvarea vine de la fiecare dintre noi si ceea ce facem.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pai normal ca se stia.doar atei dastepti,si teligenti au fost intodeuna,numa ca ei vad altfel decat restul lumii. kodrute? manipularea cand vine si ratacirea si caderea omului, vine pe tati planurile neica, si social, si pulitic, si relijios.numa trebuie a pune niste chestii cap la cap si sa vezi intregul.adica,religie,crestinism,politica,economie,si mersul lumii la ora actuala.stii cum sa vede? ca intr-o oglinda si de cate ori ma trezasc dimineata si aud cate ceva e ca un deja vu si nimic nu ma mai mira.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Profetiile Arhim. Gavriil: despre EXTRATERESTRII, despre CUM VOM REZISTA IN MUNTI SI PADURI, despre ANTIHRIST si adeptii sai fara fapte bune dar care „vor umbla la biserica, se vor boteza si vor predica poruncile evanghelice" …

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Si aia de pina la crestinism? Cu aia ce facem?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Aia? ce facem noi? nimic.mantuirea este personala.nu colectiva.de asta are cine se ocupa, fiindca este vesnic.io am doar cateva zeci de ani la dispozitie.dar cujet ca daca in cele trei zile Iisus a propovaduit si scos din iad pe cei drepti,cred ca nu a fost superficial,fiindca de rastignit,s-a rastignit pentru cei de acolo,pentru cei de pe pamant,fosti, traitori, nascuti si viitori nascuti, ca de aia este scris, ca Dumnezeu ne-a iubit mai inainte de toti vecii.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci aia buni de dinainte de gizas intra in rai. Chiar daca se inchinau la un bou sau la o camila. Acuma daca esti bun da' ignori religia/crestinismul, nu bun. Corect?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Puiule? de ce crezi ca au inaltat evreii sarpele in pustie? cand erau muscati de serpi si mureau? si te trimit si la rugaciunea lui solomon dupa ce termina templul de construit si inalta o ruga? ce se ruga el in legatura cu casa Domnului? spre ce a aratat acea inaltare a sarpelui? o sa fii uimit.dar vei veni cu niste aberatii, dupa ce te vei informa incat parca le vad deja! mai nene? eu intru sa ajut pe cine pot pe aici.nu sa fac cu cineva studii biblice? sant prea mic pentru asa ceva.mergi domnule si citeste inepuizabila carte a cartilor, si fa legatura cronologica intre, cele vechi care fac trimitere catre cele viitoare si vei fi baiat dastept.si vei invata sa vezi in timp.si vei fi convins ca e adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Petru cand a propovaduit in roma i-a intrebat pe aceia; la cine va inchinati voi? la minerva, poseidon, jupiter, marte.hefaistos.etc.dar acesta? cine e? e un zeu necunoscut.ok.despre el am venit sa va vorbesc eu. zeul necunoscut, era fiul lui Dumnezeu care trebuia facut cunoscut pana la marginile pamantului, asa cum se intampla si acum.cand unii deja multi se leapada de crestinism. unii il imbratiseaza de abia si il cunosc.dovada ca samanta da rod oriunde ajunge si in orice inima pregatita ca un ogor, sa o primeasca si sa dea rod.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha. Aia care il imbratiseaza o fac de foame. Iar pe la noi, de cele mai multe ori, aia care se leapada o fac din acelasi motiv. Credinta indusa de tot ce auzi e una, aia care vine din asa-zise revelatii divine (nu neg posibilitatea a asa ceva, ca vin din subconstient, din alt plan material, etc - nu ma pot pronunta) e cu totul alta mincare de peste si o raritate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Bai frate? hai sa incheiem ca nu pricepi.ma refer la triburile care nu au auzit de Iisus niciodata. apocalipsa nu va veni, pana cand Cuvantul nu va fi cunoscut de toata suflarea pamantului.aia nu o fac de foame.ai vazut in venezuela ce le-au facut celor care le taiau padurea? iar CREDINTA? este scris; ce i s-a spus lui TOMA; fiindca ai vazut, ai crezut. ferice de cel care nu a vazut si a crezut.Deci cei care cred fara sa vada,asa cum au vazut cei din israel minunile si impliniea scripturii,sant mai credinciosi, fiindca il au ca martor pe TOMA>de cati martori are nevoie un ateu ca sa creada? ohooooo, dovezi, argumente, demonstratii.de parca crestinismul ar fi o magie ori alta idolatrie ordinara.ESTE un mod de VIATA>

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Codrute? cine are nevoie sa creada? oamenii.ingerii de pilda nu au nevoie sa creada ca ei il vad pe Dumnezeu.dar noi nu.noi trebuie sa credem in el.si cand o sa pricepeti la naiba,ca BANII, sant ai oamenilor si nu ai lui Dumnezeu? Dumnezeu nu are nevoie de bani.el nu e de vanzare, nu e de cumparat.el ne cheama si noi, unii venim la el unii fug departe de el, altii au indoieli si stau asa intr-o ezitare permanenta.altii isi rup gatul si mor si nu mai pot face nimic! asta e.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Banii sint ai oamenilor, dumnezo' ajunge de vinzare fiindca lasa sa se intimple ce se intimpla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Daca vei reusi sa-ti adaugi macar o clipa la numarul zilelor tale, cumparand-o vom mai discuta.pana atunci, sa hii iubit. bafta.