| mentholinks a întrebat:

"Apropiaţi-vă, neamuri, să auziţi! Popoare, luaţi aminte! S-asculte pământul, el şi ce-l umple, lumea cu toate făpturile ei!
Căci Domnul este mâniat pe toate neamurile şi plin de urgie pe toată oştirea lor: El le nimiceşte cu desăvârşire, le măcelăreşte de tot.
Morţii lor sunt aruncaţi, trupurile lor moarte miros greu şi se topesc munţii de sângele lor." Isaia 34. De ce este atat de maniat Dumnezeu pe toate neamurile incat le va nimici cu desavarsire? Nu cumva pentru ca I-au pus un alt dumnezeu alaturi care nu este si nu poate fi Dumnezeu si anume pe Isus?

6 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Nu-i trece deloc supararea.
Iti dai seama ca inca este suparat pe Adam si Eva?
Omenirea inca are pacatul originar din cauza unui fruct amarat.
Iisus probabil seamana mai mult cu ma-sa, ca parea mai linistit.

| Darkmagic a răspuns:

Nimicirea edomitilor la care se refera Isaia 34, are atata legatura cu Isus, cat are W.W. 2, cu Stefan cel Mare.
Sau cat are Wwowj, cu Religia.
Avea dreptate TheBlackThinker, esti genul de "ateu" tragator de "copy/paste" la un capitol care are legatura cu Edomul si edomitii, care apoi tipa suparat..."ca americanii e de vina!". big grin
Esti PROST...intentionat.
Iesi afara!

| mentholinks explică (pentru Darkmagic):

Tu cred ca nu stii sa citesti. Scrie clar, toate neamurile.

| Ghimbir a răspuns:

Vezi... asta se numeste interpretare. Si iar, e ultimul raspuns.