| Buresbista123 a întrebat:

Apropo de religii, stiati de asta?-http://www.youtube.com/watch?v=XLgYAHHkPFs mi se pare foarte interesant

13 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Lennon nu a murit ateu.
Piesa este oricum geniala.

| Buresbista123 explică (pentru Angel0):

Lenon nu a murit ateu?-cum asa? el era ateu in caz ca nu stii

| William a răspuns (pentru Buresbista123):

In caz ca nu stii pe patul de moarte nimeni nu e ateu.

| Buresbista123 explică (pentru William):

Dar ce e? care pat de moarte, crezi ca toti mor in pat?-pentru informatia ta, cu totii suntem atei de cand ne nastem pana murim, doar iluzia mintii ne facem sa distorsionam realitatea si frica de necunoscut ne fac sa credem tot felul de basme...e greu cand nu ai un raspuns pentru toate si uite asa incerci sa l inlocuiesti cu ceva ce te face sa te simti bine... ceea ce e mare pacat pentru ca te minti, nu accepti adevarul si te faci sa suferi fara sa realizezi.

| Kabuto79 a răspuns (pentru William):

In cazul gainilor... poate dar in cazul oamenilor care stiu ce inseamna onoare iti garantez eu ca sunt atei

| William a răspuns (pentru Buresbista123):

Cand am zis patul de moarte m-am referit la apropierea mortii. Atunci cand este evident ca nu mai scapi.

| William a răspuns (pentru Kabuto79):

Este posibil sa ai dreptate, totusi nu stiu ce fel de om ar muri linistit cu gandul ca ori va merge in iad ori va inceta sa mai existe. Poate daca nu ar gandi deloc.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Stiam de legendara piesa a lui John Lenon, stiu de toate mesajele pe care el le-a transmis omenirii. Isi dorea pace si egalitate! Uitandu-ma azi, unde am ajuns, noi omenirea, ma gandesc doar la un lucru: omul ala, ca si multi altii, au murit degeaba!

Imaginează-ţi că nu există Rai
E uşor dacă încerci.
Nici un Iad nu e,
Deasupra noastră e doar cerul.
Imaginează-ţi toţi oamenii
Trăind doar pentru azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce sa inteleg spiritual din cantecul unui om renumit dealtfel, un idol, al unor generatii? doar ca este muzica buna si muzica proasta in orice gen? lenon canta muzica buna fiindca era si este ascultata si acum.dar ce spune prin muzica aceasta conteaza mult.si ce influenta are asupra celor cu mintea cruda usor de manipulat.

| XxxOANAxxX a răspuns:

Chiar e interesant