| anonim_4396 a întrebat:

Ar putea fi pamantul iadul noi sa fim deja dracii lar pacatul a fost si este inevitabil deoarece ne-am nascut in pacat?

14 răspunsuri:
| ateuNEGATIV a răspuns:

Ce drama

| ZK a răspuns:

Pământul e un iad in devenire. Iadul adevarat e acela unde lucrez eu si supuşii mei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ZK):

Si eu sunt "al dracu", ceea ce ma enrveaza este termenul supusii.
Prefer sa nu am un stapan tocmai din acest motiv urasc si termenul D-zeu!

| ZK a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de ce il interesează pe puternicul domn Lucifer asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ZK):

"domn Lucifer" nu este puternic, puterea oricarui conducator consta in supusii lui!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt soimos!

| ZK a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi tu, copile, de unde şti ca eu nu sunt puternic? Ă?devilNu te pune cu Satan!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ZK):

Pentru ca tu nu esti satana esti un handicapat satanist ce se da drept el, dovedeste ca esti satana altfel taci si nu mai scrie ca prostu!
Presupun ca puterea satanei nu consta in scris si convingere. Dovedeste!

| ZK a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ma copile, lasa-ma ca n-am timp de chestii deastea.Crezi ce vrei.

| Anonymus314 a răspuns:

Nu, e adevarat, ca noi trebuia sa locuim in Eden, insa pentru pacatul neascultarii, omul a fost supus mortii insa pamantul nu este iadul, iadul este mult, mult mai rau decat orice chin de pe pamant.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Da, si Basescu e Satan.

Răspuns utilizator avertizat
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu (Isus Hristos) este etern. Fiindcă ce se poate cunoaşte despre Dumnezeu le este descoperit în ei instinctiv, căci le-a fost arătat de Dumnezeu. În adevăr, însuşirile nevăzute ale Lui, puterea Lui veşnică şi dumnezeirea Lui se văd lămurit, de la facerea lumii, când te uiţi cu băgare de seamă la ele în lucrurile făcute de El. Aşa că nu se pot dezvinovăţi;
fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat.
S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;
Știm cu toții că Dumnezeu există, unii pur și simplu nu doresc să schimbe direcția!
Nu există nici măcar o ființă umană de pe pământ care nu știe că Dumnezeu există.
El a făcut ca toţi oamenii, ieşiţi dintr-unul singur, să locuiască pe toată faţa pământului; le-a aşezat anumite vremuri şi a pus anumite hotare locuinţei lor, ca ei să caute pe Dumnezeu şi să se silească să-L găsească bâjbâind, măcar că nu este departe de fiecare din noi.
Căci în El avem viaţa, mişcarea şi fiinţa, după cum au zis şi unii din poeţii voştri: „Suntem din neamul Lui…"
Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască;
pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…"
Faptele Apostolilor 27:30
Nu există pace pentru cei răi, zice Domnul | http://www.youtube.com/......?/playlist
Cine este Dumnezeu: http://divinerevelationonholiness.org/book/chapter6.php Motivul pentru viață
https://www.youtube.com/watch?v=qxPZHkkTlLo&feature=youtube_gdata_player
De ce Biblia nu este Cuvântul lui Dumnezeu
http://www.youtube.com/watch?v=PwmpTgCoHKY
Intoarce te de la păcat sau pregăteste te pentru Infern. http://www.youtube.com/watch?v=VMnNVULxYco&feature=youtube_gdata_player
Strategiile lui Satan pentru Umanitate
http://www.youtube.com/watch?v=DRJqA-oKi20
Din experienta mea Dumnezeu a răspuns la rugăciunea mea, cum am spus în Biblie, cere și ti se va da!
Dumnezeu a iubit lumea atât de mult încât a dat pe Fiul Său să moară PENTRU ca oricin e crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vesnica.
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece. Matei 24:35
Citeste cuvintele cuvintele Lui Isus inregistrate in evanghelile Matei, Marcu, Luca si Ioan.
Pe cine Mă nesocoteşte şi nu primeşte cuvintele Mele, are cine -l osîndi: Cuvîntul, pe care l-am vestit Eu, acela îl va osîndi în ziua de apoi.
Ioan 12:48
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece.
Matei 24:35

Deci fa ce spune El.