| bogdan3vl a întrebat:

Are ceva daca imi repar motocicleta duminica? doar surubaraie dezasamblare si asamblare fara sudura, batut cu ciocanu sau batutu cuie si chesti de genu asta

22 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu.Foloseeste-o chiar daca este defecta.Nu o sa iti fie pusa viata in pericol deloc.Este 100% sigur.

| bogdan3vl explică (pentru Wehrmacht):

Nu lasa ca poate se duce de tot. pierd apa si stric motoru ...parca vorbeam despre religie aici...

| Wehrmacht a răspuns (pentru bogdan3vl):

Nu a fost destul de clar? Uite aici. Explicit:

Da-o naibii de religie daca ai nevoie de motor-ul ala dar este defect.Repara-l sau asculta de religiosi si da-i bataie cu el cum este acum.

| bogdan3vl explică (pentru Wehrmacht):

Lasa ca il fac maine si ma mai plimb cand mai am timp adica duminica viitoare...

| trolololo a răspuns:

Repara ma motocicleta. Acum ca e duminica hai sa nu facem nimic, doar sa stam. Care e faza?
Daca exista, cred ca și Dumnezeu s-a saturat de tâmpeniile astea. II este sila deja sa aibă pupincuriști fără creier si fără pic de respect de sine.

NOname
| NOname a răspuns:

Superstiţii tâmpite. Fă-ţi treaba şi lasă prostiile celor care nu sunt în stare de mai mult.

| Hombre a răspuns (pentru NOname):

Flacarile iadului o sa te arda necredincioasa ce esti, numai la mine in jacuzii mai ai scapare, hai la mantuiala.winking

| Musique a răspuns:

"în ziua a 7-a trebuie să te odihnești"
Nu e bine deci. laughing) Dar nici nu știu ce activitate nu e.

| bogdan3vl explică:

Cred ca am ales exact categoria care trebuie.verbesc despre religie daca duminica ai voie sa repari anumite chesti de exemplu o motoreta, un laptop, un telefon, se arde o siguranta la curent si trebuie schimbata, verific uleiu si apa la masina, schimb o priza sau un intrerupator sau o baterie un robinet sau un furtun la baie sau la bucatarie

| milan9 a răspuns:

Ar fi mai sigur pentru motocicleta ta să nu aibă de-a face cu vreo încălcare a recomandărilor divine... happy Nu pentru că se răbună cineva, nu se răzbună nimeni, dar preferăm să păstrăm harul lui Dumnezeu cât mai aproape.

Să nu-L îndepărtăm noi singuri prin încălcări ce fac mai mult sau mai puţin abstracţie de existenţa lui Dumnezeu sad

Caută-ţi şi tu un bobby mai relaxant pentru o zi de duminică happy Numai bine!

| Lizzu a răspuns:

raised eyebrows repar-o...

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sunt santiere unde se sudeaza nonstop duminica, crezi ca daca ar fi existat vreun dumnezeu, ar mai fi lucrat ele? eu ma indoiesc. dar oamenii au nevoie de mancare, si cum mancarea nu cade din cer de la dumnezeu, oamenii muncesc si duminica, asa ca baga mare si reparati motoru si lasa povestile astea cu religia

| Maxim96 a răspuns:

E pacat, caci duminica e ziua Domnului.Noi suntem datori sa o cinstim.Ai 6 zile pe saptamana sa faci lucrul, iar tu tocmai dumica ti-ai gasit sa faci treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti d-au eu o sugestie, mergi cu masina intr-un sat, pe un drum de campie.

| bogdan3vl explică (pentru anonim_4396):

Nu ca se duc bucsile, arcurile, telescoapele etc
pentru drum de tara am motocicleta asta care e speciala pentru asa cevawinking

| Athée a răspuns:

Nu mai crede in superstitii de genul, sunt aiurea. O poti repara oricand.

| andri22 a răspuns:

Tu ce crezi dragul meu crestin, o zi e bine sa te abtii si tu ca nu fug boii cu caruta!

| NameoftheCentury a răspuns:

Nu are nimic.

| Linda18 a răspuns:

Nu a gresit categoria! Intrebarea chiar face parte din religie.
Si bogdan3vl, duminica nu se repara motociclete.

| liviumarius2013 a răspuns:

Normal Nu este ok dar pana la urma ramane la latitudinea
ta, daca vrei sau Nu vrei sa respecti ziua a-7 a dar daca Nu repari bicicleta si vrei sa mergi in birt este tot una.

| anaaa111 a răspuns:

Are,nu e bine.Chiar daca nu folosesti sudatul, nu trebuie sa faci treaba in ceneral.Asa ca, renunta pentru o alta zi! FUNDA?!

| bogdan3vl explică (pentru anaaa111):

Ce nasol.tocmai ca e duminica as fi dat si eu o tura sa ma ratacesc pe niste dealuri pe la mama dracu : )) dar daca nu merge si nici nu pot sa o repar asta e ma duc cu masina in oras ca de obicei... plictisitor sad parca nu sunt satul de oras...