| RAY a întrebat:

Are vreun rost sa iti pierzi timpul cu o persoana bigota, dogmatica?

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Dacă ti l pierzi, nu l mai pierde, Ray!

| RAY explică (pentru Donsavas):

Ai dreptate

| RAY explică (pentru Donsavas):

Tu crezi in evolutie? dar nu crezi in big bang sau?

| Donsavas a răspuns:

Nu,timpul si spatiul sunt iluzii,deci nu ar avea cum să fie mărginite,limitate. Asta înseamnă că Universul nu are cum sa dispară si ca nu a luat naștere niciodată. El a existat din totdeauna, chiar dacă mintea noastră nu poate intelege.
Evolutionismul pare cel mai plauzibil, însă nu mai cred in nimic. Aleg sa simt. Indiferent ca stim sau Nu, indiferent de ce credem, acelasi trai il avem si universul acelasi ramane. Tu in ce crezi?

| RAY explică (pentru Donsavas):

In ceea ce e dovedit stiintific,big bang a fost dovedit stiintific,teoria evolutiei a fost dovedita stiintific, cei care nu cred habar nu au de aceste teorii, eu inca nu am cunoscut un sceptic care sa imi spuna nu cred dar si o stie, multi habar nu au de ele dar prefera sa creada in basme bazate pe nimic, un inceput trebuie sa fi existat candva, ce la cauzat nu stiu

| Donsavas a răspuns (pentru RAY):

Cum ar arăta un univers mărginit
? Cum ar fi sa nu fie?