| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa ma spovedesc si eu pentru ca am facut un mare pacat, aici, pe TPU; o fata a intrebat o daca e bine sa faca amor acu' de Craciun, si eu i-am dat acolo un sfat-doua in care i-am zis ca e ok; acum relizez ca, de fapt, se cam intra in postul Craciunului si deci se da interzis la astfel de "activitati"; adica trebuie sa ne rugam si chestii de genul asta; e adevarat ca pe langa asta mai e faza cu taiatul porcului si mancatul pe rupte pana trebuie' sa chemam ambulantele sa ne duca la spital; bun; deci din cauza de la spiritul crestinesc al sarbatorilor nu e voie sa faci sex, dar eu i-am zis fetei ca da; cum sa fac sa fiu iertat? dau funda, mai putin lu' d-na Ema care sigur o sa-mi zica sa fac urgent cateva matanii!

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pai chiar daca nu imi dai funda, eu doresc sa te ajut neconditionat.Ar trebui sa iti ceri iertare lui Dumnezeu prin rugaciune, si daca ai ocazia sa ii spui fetei adevarul.Vezi,te mustra constiinta.Stii ce este constiinta?-Glasul lui Dumnezeu.

| Trinitas a răspuns:

I hope you're just kidding...

| mgtow a răspuns:

Hai omule ca nu e pacat, daca e minora atunci da e mare pacat dar atat timp cat omul mentine relatii sexuale, e major nu se pune problema. Doar sunt destule cupluri care vor mentine relatii sexuale si in ajunul craciunului-revelion.

| NuDauFunda a răspuns:

Nu se intampla nimic prietene. Poate sa faca si in ziua de Pasti, la 12 noaptea, ca tot n-o ia Gaia.

| BlueOctober a răspuns (pentru NuDauFunda):

rolling on the floordoamneeeeee! maxim raspuns...Gaia?rolling on the floor

| NuDauFunda a răspuns (pentru BlueOctober):

Gaia (Geea) e personificarea pamantului in mitologia greaca. E fiica lui Chaos (entitatea primordiala) si din ea s-au nascut toti ceilalti zei. Cand spui ca te ia Gaia inseamna ca ajungi in pamant (adica mori dracului). Bag pariu ca nu stiai de unde vine expresia laughing

| BlueOctober a răspuns (pentru NuDauFunda):

In pl calului de unde pana mea sa stiu? doamneeeee ca multi nebuni mai sunt si pe aicilaughingauzi frate Gaia/Geea rolling on the floor...ba da stiam da nu vroiam sa zic smart girlhee hee

| NuDauFunda a răspuns (pentru BlueOctober):

Faptul ca esti incult(-a) si ca recunosti asta fara retineri e un lucru bun, inseamna ca esti sincer(-a). Faptul ca-l faci nebun pe-unul mai destept ca tine, nu prea mai e. Sunt baiat, dar cre'ca voiai sa spui 'smart ass', ca asta se foloseste pentru aia care-si etaleaza cunostintele.

| BlueOctober a răspuns (pentru NuDauFunda):

Scumpule nu stiu de unde te-ai inspirat pentru un astfel de raspuns,si nu sunt inculta pentru ca nu stiam de unde vine expresia"gaia"avem o viata inainte pentru a invata lucruri noi,si cand am spus smart girl m-am referit la mine dar ironic(da stiam da nu vroiam sa zic-e ironie curata)daca vroiam sa te jignesc o faceam in romana ca e mai logic ok? asa ca ar fi dsragut din partea ta sa iti ceri scuze, eu nu te-am jignit, iar daca tu crezi ca da te rog sa imi spui unde.Merci

| NuDauFunda a răspuns (pentru BlueOctober):

M-ai facut nebun si apoi m-ai luat peste picior, cred ca-i suficient.
De inspirat m-am inspirat din cartile despre mitologia greaca citite intr-a 5a si pe care, culmea, inca nu le-am uitat.

| BlueOctober a răspuns (pentru NuDauFunda):

Asta probabil ca nu ai prea multi ani in spate,eu insa cam am cativa,si spre rusinea mea am uitat,sorry nu asta a fost intentia mea sa te fac nebun si sa te iau peste picior,am spus ca esti nebun pentru rasp care l-ai dat, nu in sensul ca ai avea probleme psihice, daca te-as lua peste picior as face-o in asa fel incat sa nu te deranjeze pentru ca nu ai intelege ce vreau eu sa spun.

| BlueOctober a răspuns (pentru NuDauFunda):

Culmea e ca eu am uitat pentru ca nu am 15 16 ani, nu te-am facut nebun in sensul ca stai prost cu psihicu.iar de luat peste picior nu imi sta in caracter asa ceva.Si cel mai interesant e ca asa cult cum esti tu tot nu ai prins firu raspunsului meu care ti se pare extrem de jignitor, uite cum incultii ca mine isi cer scuze pentru neplacerile create datorita lumii virtuale

| NuDauFunda a răspuns (pentru BlueOctober):

E drept ca n-au trecut decat 9 ani de cand am fost intr-a 5a si inca am unele chestii proaspete in minte, dar nu e vorba de asta. Poate-mi explici totusi exact sensul in care m-ai facut nebun, ca-i un termen destul de relativ si m-ai facut curios. Eu nu pricep, sunt mai tembel din fire.
Ca a fost jignire sau nu, oricum ai postat la zeflemea si m-a deranjat suficient de mult incat sa raspund. Poate suntem chit. Oricum, scuze imi cer pentru ca nu obisnuiesc sa jignesc fete (si dupa limbajul colorat din primul post n-as fi crezut ca esti); asa ca-mi pare rau, am actionat la primul impuls. E copilareasca 'disputa' asta, eu zic ca ajunge tongue

| BlueOctober a răspuns (pentru NuDauFunda):

Pfff sensurile limbii romane sunt nelimitate, iar eu nu mai locuiesc de ceva timp in Romania(din fericire)mda... ajunge cred ca esti primul utilizator TPU care se comporta cat mai uman.bv tongue

| 이벨 a răspuns:

Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata happy

| BlueOctober a răspuns:

Nu ai facut un pacat asa de huuuge! ai gresit ca sa ai nu mai ai constiinta incarcata spune-i fetei ca nu e ok si ca sursa ta informativa este una foarte proasta si acu intre noi fie vb era o intrebare idioata...mai bine cauti pe net daca ai voie sau nu.eu asta cred

| Ramona1409 a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti atat de vinovat! Fata aceea a cerut doar un sfat! Era mare presupun. putea sa ia singura deciziile! I-ai dat un sfat nu ai obligat-o!hee hee Deci stai fara grija!:*

| anonim_4396 explică (pentru Ramona1409):

...daca e poza ta, esti o fata frumoasa; si daca nu e - tot esti;

| Ramona1409 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing e poza mea si multumesc frumos!:**

| anonim_4396 explică (pentru Ramona1409):

... vad ca ai schimbat-o! bine; am s-o spun din nou:esti frumoasa! acum esti multumita?

| musaeric a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre asta tu iai cam dat un raspuns cam prost craciunul este o sarbatorre mai cum sa-ti spun eu astae mai credinciosa