| roby223 a întrebat:

As vrea sa știu dacă exista simboluri anti religioase?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da, există, dar depinde foarte mult de modul lor de interpretare.De exemplu simbolurile oculte sunt considerate de religie ca fiind malefice, chiar dacă acestea nu au nici o treabă cu răul, ci simbolizează natura.La fel și cele păgâne.
În schimb sunt ignorate simbolurile masonice, alchimice și anrhice, care chiar sunt antireligioase.

| StevenMetalhead a răspuns:

Anti religios...hm, este simbol pentru ateism, un fel de parte din atom. Pe creștinizm de exemplu poate fi satanismul, crucea întoarsă, dar iarăși, satanismul este o religie, mai degrabă un cult, de aceea eu cred că cel mai bine să i-ai toate simbolurile religioase și să le încercuiești într-un cerc tăiat. laughing

| roby223 explică (pentru StevenMetalhead):

Ar fi o idee buna pentru un tatuaj

| RAY a răspuns (pentru StevenMetalhead):

Ateismul nu este antireligie ai lipsa teismului, antiteismul este antiteism

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Alege de aici https://www.google.ro/......ps?/search