| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Astăzi dacă auzi glasul. Astăzi, Dacă auzi glasul, Nu-ţi împietri inima, Căci s-ar putea. Ca ziua de mâine, Să nu fie a ta, Sau poate că Domnul, Nu te va mai chema. Răspunde chemării, Nu te-mpietri, Căci s-ar putea, Să nu ţi se mai dea încă o zi, Sau poate tu, Nu vei mai fi!
Dumnezeu vrea ca toti sa ne intoarcem la el, nu ne doreste raul si ne iubeste chiar daca noi il respingem.
Spune-le: Precum este adevărat că Eu sunt viu, tot aşa este de adevărat că Eu nu voiesc moartea. păcătosului, ci ca păcătosul să se întoarcă de la calea sa şi să fie viu. Întoarceţi-vă, întoarceţi-vă de la căile voastre cele rele!
Iisus Hristos este singura cale prin care noi putem fi iertati. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu deja stii bogdy, ce sens are intrebarea asta? parca esti ortodox ce sens are propaganda religioasa intr o tara unde 99% din populatie sunt crestine, iar 86% sunt de religie ortodoxa, doar 20000 de persoane sunt atee, ceea ce e extrem de putin pentru o tara aflata in UE, macar daca era 25% din populatie, din persepctiva catolica https://www.sfaturiortodoxe.ro/pcleopa/16diferente.htm

| minrest a răspuns:

Vad ca apelezi la frica de moarte, ca sa ne creezi impresia ca Domnul vrea sa aderam la gruparea ta. Insemna ca voi nu aveti un ideal nobil, ci cautati sa va salvati viata, vezi ca in Biblie scrie: ''Cel ce isi cauta sa-si salveze viata, o va pierde''. Eu cred ca Domnul vede, cu o privire manioasa, cum cereti omului sa fie las si sa cedeze la santaj.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Cica ortodoxi sunt crestini de forma si doar ei sectancti sunt crestini devovati, 99% din populatia romaniei crede in dumnezeu asa ca nu sunt atei, ca nu sunt fanstici e treaba lor dar cred si asta nu le face atei.

| DeyCj a răspuns:

Bogdane, cărei religii aparții/ ai aderat tu? Curios doar, că după ce ai scris la întrebare(cred că e deși nu pare) așa ai scris ca un apartenet al unei organizații religioase minoritare, în baptiși.

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

Erată,
în gen baptiși

| AC4S4 a răspuns (pentru DeyCj):

Este ortodox si spune niste lucruri adevarate.

| DeyCj a răspuns (pentru AC4S4):

Din punctul tău de vedere poate. Dintr-al meu nici vorbă!

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Ortodox fanatic religios? Oastea Domnului
https://ro.wikipedia.org/wiki/Oastea_Domnului

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Pai ortodoxi se roaga la sfinti, desi nu doar iisus este singura cale, fecioara maria nu e importanta? sfantul duh? dumnezeu?

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru DeyCj):

Relatia cu Iisus Hristos conteaza, nu religia.

| AC4S4 a răspuns (pentru DeyCj):

Adevarul nu este subiectiv.

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Ortodocsii cred ca Isus este singura cale.
Ca o fi sau nu Bogdan de la Oastea Domnului, tot ortodox este.

| DeyCj a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Corect.Toți cei ce cred și-l slăvesc pe cristi îs creștini.De acolo le vine numele de creștin.Că real e un personaj transformat de gândurile celor ce-l slăvesc în persoană asta e realitate. Personal decât să-mi canalizez energia gândului în a transforma o invenție în realitate prefer să mi-o folosesc la ceva constructiv, dar e alegerea voastră.

| DeyCj a răspuns (pentru DracuIa):

Toți cei ce cred și-l ridică-n slăvi pe Cristos îs creștini, că vrem sau nu. Că nu toți știu să se comporte ca un creștin, asta e realitate.
„pe care Isus ne-a indemnat sa le urmam.
Bun,Intalept,Atent,Calm, Rabdator, Bland, Umil, Iubitor, Intalegator, Muncitor, Daruitor, Multumit cu putin si cu simplitate etc "
la care aș mai adăuga mulțumit și cu puțin spiritual, și ce insuflă sentimente de speță joasă cu scopul real de a pregăti omul să devină sclav. Exemplul lui Cristos este exact ghidul de cum să devii sclav.De asta și sistemele sociale în prezent sunt bazate tot pe sclavagism.Că sunt făcute de creștini adică de conducătorii acestui program malefic, în care oamenii au fost învățați unii de alții să creadă, astfel ei au ajuns să perceapă eronat un program malefic ca fiind unul de salvare și pozitiv.

| DeyCj a răspuns (pentru RAY):

Mda, știam de așa ceva, ăștia au încercat să copieze cruciadele catolicilor.Azi mâine o să auzim de o nouă formă a ISIS-ului, și anume Oastea Domnului laughing)), numa' că ăștia o să strige „Cristos este mare" înainte să e arunce-n aer laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru DeyCj):

Exemplul lui Iisus este unul bun. Trebuie sa-i multumim si sa-l urmam. Tu esti sclavul diavolului in acest moment, tu il urmezi pe el. Trebuie sa alegi cui sa ii urmezi, nu poti sa-i urmezi pe amandoi, nu poti sluji la doi stapani.

| DeyCj a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Diavol? Ai idee ce înseamnă real stana? Ai idee de unde provine cuvântul ortodox? Ai idee ce înseamnă de fapt catolicismul?

| mentholinks a răspuns:

Eu cred ca spui minciuni.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce sunt "mai avansati" sectistii neo-protestanti? La propaganda mincinoasa si prozelitism? Cand un sectist din asta a venit la mine la usa sa ma insele cu maculatura infecta a descreieratei de e.gwhite, asta se cheama ca este mai avansat? In ce? Ticalosilor! De ce nu va duceti voi sectistilor cu propaganda voastra mincinoasa in Africa sa "cica" evanghelizati si veniti sa faceti prozelitism la un popor care este crestin si ortodox cu mult mai inainte de a aparea sectele voastre ca ciupercile otravitoare prin sec. XIX?! Hai sictir, sectistilor!

| mark2018 a răspuns:

"Astăzi dacă auzi glasul. Astăzi, Dacă auzi glasul"

Mergi maine la psihiatru daca astazi auzi glasul.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru mark2018):

Nu-ţi împietri inima, Căci s-ar putea. Ca ziua de mâine, Să nu fie a ta, Sau poate că Domnul, Nu te va mai chema.
Domnul sa fie cu tinewinking

| mentholinks a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Tu ce rahat vrei sa obtii? Chiar crezi ca noi toti ne vom duce in iad si tu ne poti salva? Sau crezi ca vei primi vreo recompensa ca dai niste citate random dintr-o Biblie tradusa prost? In loc sa-ti pierzi timpul pe aici du-te la munca si ajuta niste saraci sau bolnavi.

| Făgăraş a răspuns (pentru mentholinks):

Hristos a înviat! De unde ştii că este tradusă prost?

| mentholinks a răspuns (pentru Făgăraş):

Fiindca am comparat cu traduceri in engleza si una literara si se regasesc alte sensuri.

| Făgăraş a răspuns (pentru mentholinks):

Noul Testament a fost scris în greaca veche. Dacă vrei să vezi cea mai bună traducere, trebuie să înveţi greaca vechewinking Biblia tradusă în româneşte de Sfântul Sinod, e mai bună decât cea a lui Cornilescu, după care studiază protestanţii ( pocăiţii ). Biblia după Cornilescu are nişte greşeli flagrante şi intenţionate happy

| mark2018 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Domnul psihiatru te cauta si tu aberezi pe TPU.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Bravo,foarte bine spus.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru mentholinks):

Nu pot cunoaste asta, Dumnezeu stie ce o sa faca cu fiecare dintre noi. Nu va pot salva, Iisus Hristos este singurul care poate face asta. Eu nu oblig pe nimeniwinking
Nu vreau sa obtin nimic. Biblia este tradusa destul de bine.
Tu nu vrei ajutorul meu, probabil altii au nevoie. Vreau sa incerc sa ajut cat pot, daca te deranjeaza pe tine, poti trece peste intrebare, de ce te revolti asa tare? Nu imi trebuie o recompensa pentru asta, o fac din inima.
Fii mai bun, nu rezolvi nimic daca esti rau. Domnul Iisus sa aiba grija de tine!

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru mentholinks):

Daca un cuvant, doua au intelesuri diferite, nu poti sa spui ca acea carte e tradusa proasta. Da-mi versete sa le citesc.