| reihiuke a întrebat:

Astia de pe joy of satan. cum ati ajuns sa credeti tot ce scrie acolo si culmea sa vi se mai para si logic?

Răspuns Câştigător
| AlexeHellsing a răspuns:

După ce accepți că satana e bun, întunericul e bun, Hitler este prototipul omului bun, un zeu și toate ororile de pe planetă sunt datorate evreilor, lucru care arată că Holocaustul a fost benefic, tot restul nonsensului devine la fel de aberant. Dar, după ce te-ai chinuit să devii rasist și idiot, n-ai nimic de pierdut dacă încerci să fii credul.

30 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Am citit cate ceva de acolo... Nu mi se pare nimic.
Nu am nevoie de site-uri si chestii de genul ca sa ma informez sau sa cred in ceva, traditia este dovada pe care am primit-o!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin experiente personale cu Satan si Demonii, nimeni de pe Joy of Satan mai avansat nu crede orbeste in Ei, si nu neaparat prin comunicarea cu Satan, ci prin practicile neconventionale filozofiilor moderne pentru deschiderea chakrelor sau cu privire la meditatii, care totusi functioneaza si-ti ofera stari atat de placute, imputernicindu-te, dictate de insusi Satan. Dar eu ti-as recomanda mai bine sa taci in adevarul tau acolo, si sa suferi in liniste, sufera pentru mine! Nu cunosti natura invataturilor Sale, asa ca nu poti emite pareri!

| reihiuke explică (pentru anonim_4396):

De ce ai putea tu emite pareri? cand o sa ai vreo dovata la ce afirmi, poate te cred. asta inseamna sa poti face lucruri pe care cei care "nu si.au deschis chakrele" nu le pot face. si acele lucruri sa produca efecte in lumea reala si sa poata fi vazute de toti, nu doar in imaginatia ta

| Shambler a răspuns (pentru reihiuke):

Daca crestinii ar vedea ce putem noi face, fii sigura ca ne-ar distruge pe toti. La fel cum ati facut in Inchizitie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru reihiuke):

" asta inseamna sa poti face lucruri pe care cei care "nu si.au deschis chakrele" nu le pot face. si acele lucruri sa produca efecte in lumea reala si sa poata fi vazute de toti, nu doar in imaginatia ta" exact, pentru asta e meditatia, dezvoltarea puterilor paranormale, pentru asta exista practici de QiGong, Falun Dafa, cultivarea Qi-ului si Falunului pentru imputernicirea Spirituala, care-ti dezvolta imediat latura parapsihologica. Si ce-am afirmat? Cum ai vrea sa-ti dovedesc ca eu am vorbit cu Satan si Demonii? Astfel de experiente sunt cat se poate de personale, si oricine le poate experimenta abia dupa ce s-a cufundat in Ocultism, altfel ar insemna sa iei ceva ce n-are limite, in joaca. Nici joaca nu e bine s-o iei in joaca, ce sa mai spui de intuneric?

| reihiuke explică (pentru anonim_4396):

Dar toate chestiile cu enegia qi exista, dar vin din asia, nicidecum de pe joyofsatan. ca tot ziceai de cine copiaza religii si practici.

| reihiuke explică (pentru Shambler):

O da. ce mai mecanism de aparare psihologica. e placut sa crezi ca poti face multe

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin experiente personale cu Satan si Demonii?
si cum au fost acele experiente?

| anonim_4396 a răspuns (pentru reihiuke):

Cum am mai spus "joyofsatan" promoveaza practici aparent ne-sataniste, dar nu-mi spune ca ei copiaza, cand hindusii, budistii, se inchina aceluiasi Lider Spiritual, caruia se inchina si JoS, Satan este Shiva la hindusi, Buddha la budisti, Enki la sumerieni, Prometeu la greci, vorbim de acelasi Lider Spiritual, stii foarte bine, ca Zeii sunt aceiasi dar cu nume diferite in diferite culturi, sau sper ca stii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Extrem de placute, mi-au intarit credinta si dorinta de a lucra in continuare cu Satan, adica m-a salvat de la ceva ce puteam regreta toata viata, crima.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ai vorbit cu el? cum e vremea acolo jos?

| anonim_4396 a răspuns (pentru reihiuke):

Te tin minte pe tine, degeaba ai terminat programul de formare de 6 luni, daca pur si simplu n-ai vrut sa experimentezi din propria lene. Stai calm, nu esti nici primul, nici ultimul care a iesit din SS din cauza neincrederii, sau a fricii pur si simplu, sunt destui care au zis ca Joy of Satan le-a stricat viata, dar oare e chiar asa? Singurii care ne stricam viata suntem noi, cand o dam in extreme.

| reihiuke explică (pentru RAY):

Cum au fost acele experiente? - simplu. imi induceam singur niste fenomene, apoi cand se intamplau lucruri, puneam rezultatul pe baza practicii mele. Analog cu "te rogi la Dumnezeu sa te faci bine - te faci bine => te.ai facut bine ca ti.a raspuns doamne doamne la rugaciune. Toate ritualurile functioneaza asa. Daca esti interesat de adevar, e imposibil sa nu vezi asta. E o gaura in gandire care permite oricarei credinte sa para adevarata. Sa zicem ca faci un ritual sa primesti bani. Apoi primesti niste bani de undeva sau ii gasesti.
- nu poti evalua mecanismul prin care acel ritual a facut sa ajunga banii la tine. Pe scurt, habar nu ai daca a functionat sau nu. E placut sa crezi ca a fost de la ritual.
- ai si elemente ajutatoare ca sa poti crede in continuare ca ritualurile functioneaza ORICE s.ar intampla:
- karma -> ritualul nu functioneaza ca aveai nu stiu ce karma. Desigur, cum nu poti verifica cum functioneaza karma, te minti spunandu.ti cand nu funxtioneaza, ca era karma. (dovada, ioc)
- ritualul are nevoie de timp pana ce energiile prin cosmos se plimba frumusel... -> asta ajuta sa o gandesti in momentul de "asteptare" al efectului. Iar habar nu ai cat dureaza si cum functioneaza deci o poti lungi la infinit, pana cand primesti bani de undeva.
Cand primesti banii, fericire mare... a fost de la ritual. Iar nicio cale de a verifica. Deci nu stii daca banii oricum veneau din alte cauze, pur si simplu ti i.a dat mama pe alta cale cauza-efect si s-a nimerit sa iti dea cand ai facut tu ritualul si practic nu au nicio legatura.

Am expus pe scurt cercul vicios in care toate practicile voastre par sa functioneze. si inclusiv cele crestine, functioneaza pe acelasi tip de gandire. App si crestinii au experiente personale cu domnul Isus pe care tu nu le poti intelege ca nu le.ai trait. Observi ca e acc gandire? Aceleasi justificari, etc...

| RAY a răspuns (pentru reihiuke):

Aveti imaginatie nu gluma

| reihiuke explică (pentru RAY):

Aoleu, credeam ca a scris exposer laughing

| reihiuke explică (pentru RAY):

I.am explicat cum functioneaza in ce ti.am scris tie. poate se trezeste vreunu

| anonim_4396 a răspuns (pentru reihiuke):

Daca asa functionau pentru tine, problema ta. Ai auzit de manipularea energiei, desigur ca trebuie sa pui energie pentru a-ti functiona vraja, nu exista "nu functioneaza, deci e karma", vraja depinde de evolutia ta Spirituala, dar de obicei da roade oricui. Functioneaza pe aceleasi cu asa-zisa "forta isterica" exemplul clasic in care o mama isi scoate copilul de sub masina deoarece ii e crescuta adrenalina, pe aceleasi principii merge si vrajitoria, depunerea energiei, si in primul rand manipularea ei.

| reihiuke explică (pentru anonim_4396):

N.ai inteles nimic. cum verifici ca vraja a mers sau lucrul ala nu se intampla oricum, fara sa faci tu o vraja?

| anonim_4396 a răspuns (pentru reihiuke):

Oricum ti-as explica, ai tine-o tot pe a ta, chestia asta n-ai cum s-o verifici, e ca si cum ai vrea sa verifici viitorul.

| reihiuke explică (pentru anonim_4396):

Multumesc. dupa mine, un punct esential pentr a ajunge la adevar e sa faci un efort sa nu te mai minti. si cand iau ceva ce nu pot verifica, ca si cand as fi verificat si spun ca functioneaza, inseamna ca ma mint. adevarul asta e, ca nu poti verifica. un om care gandeste cat de cat corect e constient ca nu se poate verifica si ii da informatiei o valoare pe masura. nu mai poate afirma sus si tare ca e ca el

| anonim_4396 a răspuns (pentru reihiuke):

Ma rog, activitatile o sa fie desfasurate in liniste, te las in adevarul tau, eu n-am cum sa-ti schimb parerea.

| Elide a răspuns (pentru anonim_4396):

Spui că satan te.a salvat de la o crimă și persoana aceea a intrat în spital pai și ti de pare un lucru bun ce a făcut adică dacă e "bun", dc baga oameni în spital?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

Razbunarea e foarte dulce si e bine-venita prin orice metode.

| Elide a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu te auzi ce spui?! ești la fel că zeul tau

Răspuns utilizator avertizat
| Shambler a răspuns:

Simplu. Noi ne-am "deconectat" din matricea crestina, si in loc sa devenim atei ignoranti, ne-am re-intors la religia antica ce preceda crestinismul cu sute si mii de ani. E ca in trilogia Matrix, am ales pilula albastra si ne-am trezit din "simulare".

| reihiuke explică (pentru Shambler):

Asta vrei sa crezi. Din afara, se vede ca s-a inlocuit o indoctrinare cu alta. Ce dovezi ai ca aia era religia antica, in afara de site.ul ala?

| reihiuke explică (pentru Shambler):

Cand aveam 16 ani eram si eu innebunit dupa siteul ala, doar ca nu era in ro si traduceam pagini intregi din engleza si le scoteam la imprimanta si faceam practici. Noroc ca la 17 am gasit o pseudo-scoala spirituala care avea ceva concepte adevarate despre auto.cunoastere si dezvoltarea constiintei, dar se deteriorase ca ajunsese la mase... apoi am gasit si ceea ce cautam.

| Shambler a răspuns (pentru reihiuke):

Degeaba "faceai" acele practici daca nu erai dedicat lui Satan prin ritualul de initiere. Oricum cred ca le faceai pe toate in mod gresit, si norocul tau, daca faceai UNA corecta, fii sigur ca ai fi fost tinta cenusiilor/reptilienilor.

| reihiuke explică (pentru Shambler):

Vezi logica gresita? tinzi sa crezi lucruri ca sa iti justifici credinta. De unde naiba ai scos.o ca nu am facut ritualul de initiere? Daca nu iese ca tine, am facut eu ceva gresit. Parca ai fi crestin. daca nu cred ca tine, nu m.am rugat cum trebuie, nu am crezut cu adevarat, nu am fost luminat de duhul sfant. bla bla