| troleibuz a întrebat:

Atei. Ce v-a indepartat de biserica?

17 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Eu nu sunt ateu, dar ce m-a indepartat de Biserica a fost Biblia.

| troleibuz explică (pentru doctorandus):

Agnostic?

| doctorandus a răspuns (pentru troleibuz):

Nu, deist (Einstein-Spinoza).

| RAY a răspuns:

Care biserica? Aveti 6000 de religi, de unde stii ca urmezi biserica adv?

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce crezi ca toti erau apropiați de biserica ca sa se departeze?

| sierra1 a răspuns:

Intrebarea ar fi de fapt: ce te-a atras la biserică?
(se presupune că omul se naște NEÎNDOCTRINAT)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Covidul. tongue

| mentholinks a răspuns:

Cand eram ateu mai treceam pe la biserica.

| Werrich a răspuns:

Biblia însăși
https://youtu.be/HMW3XX70kB4

| Theo94 a răspuns:

Ratiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta-i cont inteligent, esti gay si vulgar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa trolei. Eu mi-am gasit alt dzeu, si n-am renuntat niciodata la religie.
A accepta religia, supranaturalul, inseamna sa te consideri fiinta inferioara.
Unii au (vazut) puterea de a misca lumea dupa placul lor, ei se considera superiori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste unu lipit aici care face cate un nou cont zi de zi, sa vorbeasca despre chestiuni intime prin povesti fictive.
Ce viata frumoasa aveam eu pe la 20-23 de ani, aveam conturi mai bunewinking.

| marinaru777 a răspuns:

Au fost mintiti si inselati.

| Kajun a răspuns:

Bautura, bautura si manele
Si femei de 7 stele

| qlTlp a răspuns:

Lipsa dovezilor si lipsa ajutorului divin in cele mai grele perioade, poate ca sunt oameni ce au iesit din situatii imposibile ce spun ca au iesit cu ajutorul lui dumnezeu dar sunt si persoane ce au iesit din situatii imposibile fara ajutorul divin ci cu ajutorul propriilor puteri. Pe scurt experienta de viata.

| MeMelania a răspuns:

Biblia si cei ca Preafericitul Daniel