| Yοda a întrebat:

Ateii atrasi sunt de partea negativa a Fortei. De ce?

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ateii sunt atrasi de partea negativa a Fortei. = afirmație eronată / greșită / falsă

| RAY a răspuns:

Cand crestini maceleareau oamenii nevinovati ei de ce parte erau?

| relian a răspuns:

Eu nu am vazut atei cum tu spui atrasi de parttea negativa.Ba eu cred ca dimpotriva un ateu face lucruri bune, mai bune decit orice religios.Un ateu odata ce are anumite cunostinte, este deschis la nou, la orice discutie nu va ataca pe nimeni violent nicicum.Nu pot spune acelasi lucru si despre credinciosi.Deci daca gindesti asa eu cred ca este gresit.Un ateu stie ce este bine si ce este rau.Nu cauta niciodata sa dea in cap,sau sa faca o persoana sa sufere.Tu consideri ca daca e ateu gata deja e negativ,sau face lucruri rele? De ce crezi asta? Se pare ca credinta naste dictatori, cine nu e cu noi este impotriva, indiferent ce face acea persoana sau cum? Daca esti ateu si faci doar lucruri bune, ajuti lumea etc esti negativ, esti atras de forta negativa? Mai sa fie.Naspa de tot dar ar trebui sa mai refelcti nitel inainte sa spui ceva.Numai bine

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cred ca nu multi au observat ironia acestei intrebari.Anyway,may The Force be with you! laughing

| dragos9234 a răspuns:

May The Force be with you!
O uitasem pe asta!

| Zenit313 a răspuns:

Unde ai auzit prostia asta, sau cine te-a mintit? straight face
De ce numai oamenii religiosi pun intrebari stupide?

| kiv1990 a răspuns:

Yoda chiar ai saturat norodul

| dorelmarc a răspuns:

3. Si, daca Evanghelia noastra este acoperita, este acoperita pentru cei ce sunt pe calea pierzarii,
4. a caror minte necredincioasa a orbit-o dumnezeul veacului acestuia, ca sa nu vada stralucind lumina Evangheliei slavei lui Hristos, care este chipul lui Dumnezeu.2.Cor.4:3,4