| loIosaurus a întrebat:

Ateii obsedati de religie se pot vindeca cu ajutorul unui preot sau al unui psihiatru?

14 răspunsuri:
| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Nu mai poţi fi vindecat. Infecţia cauzată de prostia absolută din creierultău s-a extins până la trunchiul cerebral. Nu se mai poate efectua operaţie chirurgicală.
Rămână chimioterapie cu lecturi masive de cărţi.

| Inferno a răspuns:

Poate-mi raspunzi si mie la intrebarile pe care ti le-am...

| costis a răspuns:

Care atei? Pacalicii care spera la insignele masonice sau satanistii? Nu prea am vazut atei pe aici. Ateii nu au timp s-o frece pe aici, ca isi vad de scoala, de cariera, de familie.

| 4b a răspuns:

Nici un preot si nici un psihiatru nu poate sa vindece pe omwinking

| loIosaurus explică:

Ateii se uita in cartile sfinte ca mîţa-n calendar.

| Inferno a răspuns (pentru costis):

Ce insigne masonice? Ce treaba are ateismul cu masoneria? Nici n-ai habar in ce consta si vorbesti, mai bine taci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu te atei dar tu ai nevoie de psihiatru.

| costis a răspuns (pentru Inferno):

Nu vrei sa ma luminezi putin si sa imi spui in ce consta?

| Inferno a răspuns (pentru costis):

Ho Ho masoneria este ceva complex nu consta in ceva anume, nu are o caracterstica definitorie a ei. Toate caractersticile impreuna o formeaza si este independent de fiecare individual dar dependenta de toate unitar.

| costis a răspuns (pentru Inferno):

Ai cotit-o. Ai devenit secretos. Te temi sa nu ei la palma la sedinta?

| LoveToHate a răspuns (pentru costis):

laughinglaughinglaughing Tu crezi ca e mason?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne va vindeca moartea pe toţi, indiferent de ce suferim.

| costis a răspuns (pentru LoveToHate):

Doar unul din pacalicii care spera la vreun rang sau vreo bursa. Cred ca acolo totul e pe baza de shtanga, de tatic. Insa chiar cei care reusesc sa obtina finantare, cred ca se injosesc prea mult; ajungi sa iti terfelesti vechile valori ale neamului din care provii. Oricum mi se pare dubioasa interdictia accesului la intruniri a mass mediei, a jurnalistilor. In biserici poate intra cine vrea, pentru ca nu se batjocoresc valori traditionale ale romanilor.

| Miauti a răspuns:

Cred ca majoritatea sant de acord cu raspunsul meu.

Atat preotul cat si psihiatrul vor si cer bani. (fara chitanta)