| Toluk19 a întrebat:

Ateilor care e dorinta voastra ? Sa-L vedeti pe Cel (Dumnezeu) care nu credeti in EL ?

11 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Dorinţa mea e să beau cât mai multă bere şi vin fiert.

| Woodenpints91 a răspuns:

După cum ziceam, câinele de la avatarul tau pare mult mai inteligent decât tine. Probabil şi pe el l-ai plictisit.

| Minks a răspuns:

Singura mea dorinta in momentul de fata e sa scap de rujeola. Mi se rupe-n paispe de Dumnezeul vostru.

| muffy1 a răspuns:

Nu, nu chiar...stiu ca pare ciudat, dar omenirea nu se invarte deloc in jurul deziluziilor catorva persoane, va place sa credeti ca sunteti centrul universului, e treaba voastra, aici pe pamant, avem dorinte realiste, se fac descoperiri in absolut toate domeniile, si descoperiri incredibile, probabil in vreo 20 de ani vom avea o baza si pe marte, daca nu sigur pe luna, incepem incet incet sa zgariem infinitatea ce o reprezinta cunostintele ce se gasesc in univers, probabil in timpul vietii noastre orasele futuriste din filme sf vor fi realitate, si vom fi si mai avizi de cunoastere atunci, cam in aceasta directie se indreapta omenirea, nici un om normal la cap nu se apuca de avut dorinte tampite de a vedea oameni invizibili, ce naiba, si nici voi, astia fanatici, chiar e ridicol de acum, fata de acum 20 de ani, avem descoperiri si am capatat o intelegere vast superioara asupra lumii, si asta in doar 20 30 de ani, ai atatea de aflat, invatat, chiar e singura ta grija pe lumea asta de cred unii in zeul tau? e a tau, de aia s-a inventat cuvantul "tau", nu a meu, nu al altora, nici macar nu e singurul, mai sunt o gramada in diverse religii pe planeta, nu cred nici in aia, si faptul ca tu esti nebun, nu e un motiv sa cred nici in a tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru muffy1):

Mai baiatule, tu chiar n-ai auzit ca printre semnele de punctuatie exista si PUNCTUL?

| ateu123 a răspuns:

De ce mi-as dori un lucru care nu exista in loc sami doresc ceva care exista? eu unu sunt scarbit de argumentele voastre am cautat pe net argumente pro dumnezeu toate sunt doar filozofi atat nici o dovada, in scimb stiinta imi ofera dovezi reale pe care le pot vedea imi ofera explicati logice si rationale bazate pe dovezi, si tu suferi de sindromul ideilor fixe din pacate tu vrei sa-l caut pe dumnezeu tau dar tu nici macar nu te uiti la un documentar stintific nu suna a ipocrizie? va defineste religia voastra de rahat, uitate la documentarele astea http://liber-cugetatorii.blogspot.com/2012/03/religulous.html

| Thunderstruck a răspuns:

Dorinta mea e un whiskey de porumb.

| ExXify50 a răspuns:

Wooow pai cum sa il vad daca el nu exista? daca trag ceva cred ca atunci am sa il vad dar asa naaa.frate daca exista d-zeu nu ii lasa pe uni sa sufere.

Răspuns utilizator avertizat
| XtremeIonut a răspuns:

Daca nu coboara el il intocsicam cu fum pana pleaca singur(mai distrugem o centrala).
Serios vorbind pe El(Dumnezeu) nu-l mai intereseaza de noi de ce sa ne intereseze pe noi de El.

| XtremeIonut a răspuns:

Ba mai facut cumva ateu, cred ca exista dar sta degeaba momentan.