| GulDan a întrebat:

Ati auzit de noile buletine electronice? Am citit cateva site-uri si ma ingrozesc majoritatea zic ca are legatura cu semnu 666 adica mai exact sunt cipurile acelea antichristice care vor veni... Deja semne antichristice, vine sfarsitusad si n-am apucat sa-mi traiesc viata abia fac 18 ani.
Acum nu stiu ce e adevarat cine stie mai multe informatii va rog sa-mi ziceti si mie!

17 răspunsuri:
| William a răspuns:

Pai in S.U.A au introdus pe piata cipurile alea deja, nu am reusit sa gasesc pe net filmuletul dar era destul de vechi.

| GulDan explică (pentru William):

Da altfel de cipuri dar nu cu semnu fiarei.

| William a răspuns (pentru GulDan):

Http://www.youtube.com/watch?v=h1KUFw-guE8 :D l-am gasit pana la urma.

| GulDan explică (pentru William):

Foarte interesant videou acum inteleg mai multe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

"cipurile acelea antichristice"

pai in cazul asta si calculatorul de pe care scrii tu esti al satanei, inchidel si pune l in beci

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Lepadarea va fi constient

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? laughing

| GulDan explică (pentru anonim_4396):

Ce conteaza e ceva destul de infiorator nu stiu de ce e amuzant.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Uite aici un raspuns mai vechi al unui user ce a raspuns la o intrebare asemanatoare cu a ta:

„Nu exista numarul fiarei ''666,,.Este o indoctrinare acest numar.''666,, reprezinta cifra irationalului.Nu te speria de acele ''Cipuri,, ca omul este monitorizat in permanenta, nu ai nevoie de ''Cip,, si o sa-ti dovedesc sa nu zici ca vorbesc si bat campii.Omul numai are nici un drept.Voi stit toate prostille gen ''numarul fiarei,, in timp ce aveti codul de bare pus pe ceafa si sunteti in posesia acestui ''Sistem,, care are la baza fundatiei ''Sclavagismul Modern,,.Are cineva idee daca romanii au fost pusi la curent cu faptul ca, pe 31 ianuarie CE a aprobat transferul datelor personale ale cetatenilor tarilor membre, catre Israel? Decizia adoptata pe 31 ianuarie 2011 prin care se prevede transferul datelor personale ale cetatenilor CE catre Israel explica faptul ca acest Stat raspunde directivei 95/46 privind protectia datelor.
Date personale inseamna: numerele de telefoane, conturile bancare, datele de sanatate, familia, deplasarile.
Crezi ca mai ai nevoie de acel ''Cip,, sa fi monitorizat? Oamenii sunt monitorizati in permanenta asa ca nu iti bate capul.Nu are nici o treaba acest numar cu fiara.O sa vedeti in cinci sase ani ce bine o sa traiti in acest ''Sclavagism,,. Intr-o lume in care minciuna si dezinformarea a ajuns ''Adevaruri,, pentru majoritatea oamenilor numa este nimic de facut.Intr-o lume in care oamenii si-au pierdut ''Demnitatea,, si au devenit roboteii supusi acestui ''Sistem,,.
Crezi ca mai ai nevoie de ''Cip,,? Ti-am dat legea data de ''Parlamentul European,, si aprobata de toate statele membre.Numai ai nevoie de ''Cip,, poti sa dormi linistit ca esti monitorizat in permanenta."

Eu m-am informat, o poti face si tu daca nu ma crezi.

| GulDan explică (pentru Jυsтℓσяγ):

Mersi pentru informatii.Dar faza ca sunt monitorizat in permanenta nu prea imi vine sa cred de cine?

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru GulDan):

Uite un raspuns mai vechi de al meu (iti dau raspunsuri postate deja pentru ca sincer m-am saturat sa scriu de N ori aceeasi chestie, ca sa stii) la o intrebare de genul „Am dreptul la intimitate?".

„....Ca sa incerc sa fiu mai explicita:intimitatea poate fi de mai multe feluri, ea se poate referi la igiena personala, la bunurile personale, la viata sexuala, la cunostintele tale.
Intr-un singur cuvant la viata personala. Cat despre intrebarea ta depinde la cine te referi, intimitate fata de cine? fata de lume in general? pentru ca daca este sa te iei dupa cea ce scrie in lege atunci da! ai dreptul la intimitatea ta atat personala cat si impersonala atata timp cat nu interfera nicio lege pe care s-o incalce. Dar si e un mare dar, in realitate cati dintre noi oare dispunem cu adevarat la: dreptul libartatii, dreptul intimitatii, dreptul la libera alegere, dreptul la exprimarea opiniei personale ori chiar publice( ca la tribunal asa si in viata de zi cu zi:ai dreptul sa nu spui nimic caci cea ce spui poate si va fi folosit impotriva ta atata timp cat noua nu ne convine) etc.Cum tu nu esti o persoana importanta(adica o persoana publica) atunci pe tine nu are cine sa te supravegheze 24/24 pentru ca nu reprezinti nici un interes ori risc(dupa caz) pentru absolut nimeni dar hai sa o luam asa sa spunem ca esti o persoana cautata de lege din diferite motive, acum card-ul tau, mobilul tau, internetul tau.(ar mai fi da nici eu nu le stiu pe toatelaughing ) toate acestea reprezinta un risc major pentru tine, de ce? hmm ne folosim de tot ce avem pentru a-ti da de urma, crezi ca ai dreptul la intimitate? ghici ce! n-ai! niciunul dintre noi nu are cu adevarat, si asta nu din cauza card-urilor sau a telefoanelor ci din cauza celor de la putere si aici nu ma refer la prapadita noastra de tara e ceva mai mare mai important. O intrebare, te-ai intrebat vreodata cum si unde se stocheaza toate informatiile utile referitoare la noi(toata populatia globului). Ce-i aia libertatea ori intimitatea ce se aseamana cu o simpla iluzie frumoasa, la ce bun? sa nu uiti niciodata in viata ca fiecare lume are papusile si papusarii lor aa da chiar...de manipulare/control in masa ai auzit vreodata? sti macar ce-i aia? acum stiu ca te-am lasat cu cateva intrebari asta daca nu sti deja la ce ma referhappy numai bine.
P.S. internetul este plin cu teorii ale conspiratiei dar oare si alea nu-s tot conspiratii?raised eyebrows..."

Intelegi acum?

| sneaky11 a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Majoritatea nici nu vor sa vorbeasca despre asta fiindca ignoranta e prea mare plus ca au fost spalati pe creier de mici.Eu am 18 ani si tot ce mi s-a spus pana acum au fost doar niste minciuni pentru a ma manipula sa fac ceea ce vor ei dar ceva din mine a stiut intotdeauna ca ceva nu e inregula pana sa ma informez.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru sneaky11):

Multi inainte, si eu tot 18 am.

| GulDan explică (pentru Jυsтℓσяγ):

Eu fac 18 pe 18 aprilie laughing e ceva ca apuc sa fac 18 ani. sper sa apuc sa fac si 25 de ani

| yasser25 a răspuns:

Pana la sfarsitul lumii o sa ne sfarseasca traiul de zi cu zi, asta nimeni nu o ia in calcul insa, nu vezi ca toate se scumpesc pe zi ce trece fara sa ne dam seama? Alimente, necesitati, vicii ...toate se scumpesc iar salariile se micsoareaza, oamenii sunt disponibilizati, in fond avem si un imprumut exorbitant de la Fondul Monetar International ...pe care nici stranepotii nostri nu il vor achita vreodata, acel fond a fost acordat chiar cu scopul asta, pentru a avea datorii la nivel inalt, la cei ce conduc lumea, o sa observi asta in 3, 4 ani, asadar sfarsitul lumii nu inseamna neaparat apocalipsa, stai linistit o sa ne chinuim mult de acum in colo!

| Terente20 a răspuns:

Cauta pe wiki "cifre romane"
o sa vezi ca cifrele romane sunt DCLXVIM
unde D=500, C=100, L=50, X=10, V=5, I=1. acum aduna cifrele romane si zi-mi ce numar iti iese. acum mai crezi ca sunt doar coincidente?!?!?! suntem blestemati!

| GulDan explică (pentru Terente20):

Si DCLXI ce inseamna?laughing nu inteleg la ce faci referire ca iese 666.