| IoanieCriminalul a întrebat:

Ati avea curaj sa omorati o persoana care va gresit grav?

Răspuns Câştigător
| PedoBarbie a răspuns:

Probabil că dacă a greşi grav şi poliţia ori alţi nu îl pedepsesc l-aş omorî pe el şi pe tot neamul acestuia până la am 7-alea neam strămoşesc de asemenea aş ucide până şi porcul din curte. Poate aş cruţa pisica dacă e una drăgălaşă.
Pe curând!

36 răspunsuri:
| AlexeHellsing a răspuns:

De fapt, aș ierta-o. Nimeni nu merită să moară de mâna mea.

| IoanieCriminalul explică:

Nu fa pe desteptul si raspunde la intrebare!

Răspuns utilizator avertizat
| 2k a răspuns:

Daca le-ar cere Dumnezeu sa ucida peste jumate din crestini nici nu ar sta pe ganduri... Legat de intrebare indiferent cat de mult ar gresi o persoana moartea ar fi cea mai usoara pedeapsa happy

| dracu14 a răspuns:

Pai tinand cont ca mie imi e mila de animale nu si de oameni...da...

| Ad1tza a răspuns:

Curaj? Haha...Nici nu ar trebui sa te gandesti la asta.Curaj in contextu tau = puscarie.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, ca n-as mai avea liniste niciodata, prefer sa n-aiba ea.

| Holocaust a răspuns:

Oricine ar putea s-o facă(măcar din umbră), însă eu cel puţin nu-i văd rostul.
Dacă-l omori pe dobitoc, se întoarce timpul înapoi şi totul o să meargă iarăşi bine? Nu cred.

| ania a răspuns:

Nu cred că ar fi chestie de curaj ci de lașitate și lipsă de stăpânire de sine.

| Purec a răspuns:

Toti avem acest "curaj". Daca intra unu peste tine in casa si vrea sa te injunghie ce ii faci? Deschizi biblia si ii citesti cateva versete sau il ucizi? happy

| 2k a răspuns (pentru Purec):

Incerci sa ii faci o exorcizare rolling on the floor

| rocco09 a răspuns:

Hai s-o fac eu pe-a desteptul! Tu cati ani ai, cand inveti sa scrii macar romaneste, ca de aberat nu ma astept sa incetezi vreodata! Din 10 cuvinte ai 2, 3 scrise prost si asta in majoritatea postarilor tale, ai inceput scoala?

| RAY a răspuns:

1 daca cineva imi omara pe cineva drag mie
2 daca mai ma raneste o fata ca prima i iau viata jur

| Kabuto79 a răspuns:

Sincer sa fiu ce mult iubesc eu rasa asta numita oameni cu mare drag as omora pe 1

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai..eu omor deja..muste si tantari, dar de cand sunt mama, am o fixatie...toate pana la ingerasii mei, nu accept sub nici o forma ca cineva sa imi jigneasca copii si nici altceva, daca te iei de ei, ai incurcat-o rau, deci nu stiu cum as actiona si depinde si de gravitatea greseli..asta e sunt vulcanica atunci cand e vorba de copii si nu numai ai mei..in general.
O zi frumoasa sa aihappy

| EmaS a răspuns:

Nu as face acest lucru, in nici un caz.

| Esperança a răspuns:

Cel mai curajos om este acela care are puterea de A IERTA pe cineva care i-a gresit grav!
Oricine poate sa faca rau si sa se razbune,dar nu oricine poate sa ierte.
Acum judeca putin si tu si fa o comparatie intre a ierta si a te razbuna, vezi ce e mai usor si simplu sa faci?

"Daca vrei sa te bucuri o clipa, razbuna-te.
Daca vrei sa te bucuri o viata, iarta!"

| EmaS a răspuns (pentru J0KeRuL):

Si inca mai esti in libertate?!

| OOOLEOOO a răspuns:

Moartea nu e o solutie.

| Zenicide a răspuns (pentru 2k):

"Incerci sa ii faci o exorcizare"
Intorci si celalalt obraz timp in care el te injunghie in burta laughing

| LoveToHate a răspuns:

Nu,nu l-as omori, dar i-as face viata un infern.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

As incerca sa ma abtin dar daca a facut un lucru foarte grav mi-ar face o mare placere sa-l pun in saci.E un proverb care il respect"Cel care se razbuna sapa doua gropi".Dar cand te aflii in situatia in care cine ti-a facut un lucru extrem de grav nici Dalai Lama nu s-ar abtine sa faca franjuri din inamic.

| dracu14 a răspuns (pentru EmaS):

Daca tiar cere dumnezeu sigur ai face-owinking

| EmaS a răspuns (pentru dracu14):

Sa faci rau este usor, insa sa poti sa ierti si sa iubesti este mai greu.

| dracu14 a răspuns (pentru EmaS):

Tot nu mi-ai spus, daca tiar cere dumnezeu ai ucide?

| IoanieCriminalul explică (pentru dracu14):

Bineinteles ca ar ucide, ce nu face ea pentru zeu ei!

| Narfundo a răspuns:

Mi-as dori sa imi dai exemple de niste greseli grave.Pe urma iti voi raspunde detaliat.Macar 3 te rogwinking

| IoanieCriminalul explică (pentru Narfundo):

Pai de exemplu:
1. Daca iti omoara cineva familia si tu ramai in viata.
2. Daca iti fura cineva tot ce ai in casa
In ambele cazuri sa afli persoana.
Ajung 2 ca nu-mi vin acum in minte.

| Narfundo a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Probabil as fi in stare sa ucid dar numai in cazu in care ucigasu face parte dintr-o organizatie puternica si scapa fara pedeapsa. Daca ucigasu ar fi un amarat care intra la puscarie, as plange, as urla si intr-un final as ierta.Inainte de toate, as incerca sa evit crima si razboiuwinking. Atunci cand dezastru si necazul imi inconjoara viata, trupul imi cade in dependente si mintea nu reuseste sa ramana lucida, foarte simplu as putea alege calea crimei.Atat cat Dumnezeu imi da o posibilitate sa ies din calvar si sa gasesc un drum mai bun, cu siguranta as alege asta.Se zice ca roata se invarte si intr-un final cel ce face asta e posibil sa cada chiar la mana mea.Cu siguranta nu as ajuta un nenorocit si nu se stie niciodata.La intrebarea asta cu siguranta exista un 50% sa ucid sau sa imi gasesc alt drum.

| PredatoR a răspuns:

Depinde de ce...