| bettybetty a întrebat:

Ati avut experiente cu ingeri? Iati vazut, auzit sau simtit prezenta? Daca da argumentati. Cel mai interesant argument primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Aiwendil a răspuns:

Eu am avut o experienta in vis. happy
Visul era asa:eram intr-o camera intunecata, iar in mijlocul ei statea pe podea un baiat ce era imbracat in haine albe so avea parul scurt si negru. Avea o privire rece sau asa mi s-a parut atunci.M-am dus langa el si m-am asezat pe vine, iar el m-a imbatisat.Atunci am simtit de la imbratisarea lui ca eram proteajata,iubita, inteleasa, simteam numai bunatate si puritate. Apoi m-am trezit.
Nu stiu ce era inger,arhanghel,serafim,Dumnezeu, dar a fost o experienta nemaipomenita.
Nu am mai simtit asa ceva la nici o persoana care am cunoscut-o in viata mea.

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

„Dacă vorbești cu Dumnezeu înseamnă că te rogi; dacă Dumnezeu îți vorbește, suferi de schizofrenie. Dacă îți vorbesc morții înseamnă ca ești spiritist; dacă tu le vorbești morților, atunci ești schizofrenic."
—Thomas Szasz, The Second Sin

| danay72 a răspuns:

Azi ingerii ne ocrotesc din punct de vedere spiritual.

| OnuOnulică a răspuns:

Desigur, în fiecare dimineață îmi beau cafeaua cu ei...glumești, nu?

| Mădă0611 a răspuns:

Cand credeam in existenta lor. laughing Mergeam la scoala si fiind trecere de pietoni, nu m-am uitat in stanga, am simtit apoi ca ceva m-a tras in spate si am vazut o masina in fata mea, venea din stanga. Ce mi-am mai laudat ingerasul; a fost instinctul doar.

| digital7shady a răspuns (pentru Mădă0611):

Deci! Esti crestina sau atea? laughing Negand existenta ingerilor negi automat existenta lui Dumnezeu din Biblie, ceea ce te face ateista.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da l-am vazut cand am fost botezat, dar l-am alungat cu pacatele mele, ma spovedesc de cate ori pot in cele 4 posturi

| sublime89 a răspuns:

E cam greu sa ai experiente cu ceva ce nu exista.

| Liviu a răspuns:

Uhm,am visat pe satana, am visat preoti satanisti, si o singura data pe isus amu nu stiu ce sa zic.Simtit prezenta? no way. Ai intrebat de vise, ti-am spus de vise.Visele astea le-am avut pe la 16 ani cand eram cretin, pardon crestin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA.am avut.si nu era chiar un inger bun.nu-ti doresc asemenea experienta.nu e cazul sa-ti argumentez.iti asumi toate riscurile faptelor tale in viata aceasta si-ti spun cu siguranta ca nimic nu ramane neplatit.nici macar o injuratura de mama.banala.ti se va intoarce inapoi la putin timp ce ai scos-o din gura.deci nu ai nevoie de argumente ci de atentie, si judecata.

| numauitaoricesevaintampla a răspuns:

Cum poti sa stii prezenta cui o simti daca nu este langa tine, corect? Dar spiritele nu le poti vedea, acum depinde de experientele cu adevarat importante, atunci cand ai fost in cumpana daca vorba aceea esti slab de inger poate ai trecut cam greu...dar macar te-a ajutat cineva de acolo de sus.Atunci cand crezi nu pierzi nimic dar din momentul in care nu crezi nimic ai pierdut totul.Incearca sa raspunzi la intrebari cu jumatate minte/cunostinte care se adeveresc su experientele oamenilor care merita.

| O734615555 a răspuns:

Da. Eu m-am dus in vizita la o Biserica Catolica la Missa si am simtit o atmosfera grea si apasatoare iar prin privirea mea simteam ca o alta fiinta incruntata care priveste... adica imi simteam intiparit uin chipul meu o alta fiinta. Atat doar ce mi-a placut acolo au fost modul cum canta... asa ca de spectacol e nice.