| userulanului a întrebat:

Ati avut vreodata impresia ca cineva, de sus, va pune bete in roate?

15 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu, soarta ți-o faci singur.
Dacă pici un examen nu înseamnă că divinitatea ți-a vrut răul ci că n-ai învățat, dacă te calcă mașina însemană că n-ai traversat pe unde trebuia, dacă te lovești la picior înseamnă că n-ai fost atent și lista continuă, n-are nici o legătură cu divinitatea.

| IMC90 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Ma, sa stii ca pe mine vecinu de sus m-a reclamat de cateva ori pentru masturbarea linistii publicehee hee

| FucktheSystem a răspuns (pentru IMC90):

Și să cred că te-a reclamat doar ca să se afle în treabă sau...batting eyelashes

| IMC90 a răspuns (pentru FucktheSystem):

O fi avut omu' motivele lui, dar nici nu cred ca ma iubeste laughing

intrebarea suna cam asa : ''Ati avut vreodata impresia ca cineva, de sus, va pune bete in roate?''

Drept sa-ti zic, prima data am zis ca-i vina mea. Dar, cand am vazut ca insista am ajuns la concluzia ca vrea sa-mi bage bete-n rotiwinking

| FucktheSystem a răspuns (pentru IMC90):

Mie îmi e frică să mă gândesc că părere au vecinii despre mine, sincer.

| IMC90 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Asculta-ma pe mine, mai bine sa nu stiiwinking

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Doar la ora de matematica. thinking

| Allrc24 a răspuns:

Nu Dumnezeu iti pune bete in roate. diavolul iti pune.da si nu am impresia am certitudinea. de asta trebuie sa fii staruitro in rugaciune,post, milostenie, fapte bune. trebuie sa invingi pacatul. pacatul este de la diavol.trebuie sa il infrangi.dar tu singur nu poti face asta. dar Dumnezeu este alaturi de noi, de fiecare in parte si ne ajuta daca iL rugam cu credinta si evlavie.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Allrc24):

Cum se face că atunci când ţi se întâmplă ceva bun,e din cauza lu' dumnezeu,iar când nu-ţi merge bine e dracul de vină. Mi se pare un pic aiurea,mai ales că voi,creştinii, sustineţi că dumnezeu este omniscient şi omnipoent, deci când ţi se întâmplă ceva rău ar trebui să fie tot vina lui,

| William a răspuns:

Foarte des. Dar doar cand incercam sa fac mult rau unei singure persoane.

| harciog a răspuns:

Chiar devenise certitudine treaba asta.Ma plimbam noaptea cu bicicleta cind eram mic si un prieten statea undeva sus, pe un gard si pac cu batul la roata.

| OOOLEOOO a răspuns:

Cineva de sus? sau cineva de jos? mai gandeste-te tongue

Sau poate fii chiar cineva de sus dar o face ca sa-ti dea un advertisment ca faci un lucru rau. Dumnezeu nu ti-ar face niciodata rau happy

| Floris83 a răspuns:

Fă eforturi pozitive să scapi de gîndurile astea, nu sunt ale tale, sunt de la diavolul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa

| Razvanel97i a răspuns:

Dumnezeu nu iti pune bete in roate...laughing)))) El incearca sa te aduca pe calea cea buna ...rugandu-te la El, sau sa te incerce Sa Vada daca mai crezi sau nu in EL